DieRoten.pl

Salihamidzic może zostać zwolniony?

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Wielkimi krokami zbliża się ostatni mecz ligowy Bayernu Monachium w niezbyt udanej kampanii 2022/23. Już w sobotę FCB zagra z Kolonią.

Po tym jak kilka dni temu monachijczycy zostali pokonani u siebie przez RB Lipsk, w najbliższą sobotę w ramach 34. kolejki niemieckiej Bundesligi, podopieczni Thomasa Tuchela zmierzą się na wyjeździe z ekipą 1. FC Koeln na RheinEnergieStadion o 15:30.

Będzie to zarazem ostatnie oficjalne starcie „Bawarczyków” w sezonie 2022/23. Następnie w przyszłym tygodniu należy spodziewać się początku wielkich zmian, jakie mają nastąpić w bawarskim klubie w najbliższych 2-3 miesiącach.

Dokładnie 30 maja dojdzie do długo zapowiadanego spotkania członków Rady Nadzorczej FCB, podczas którego przenalizowany zostanie ostatni rok – nie tylko pod względem sportowym, ale i również tym, co działo się wewnątrz klubu (mowa o licznych konfliktach i incydentach).

Niemalże wszystkie niemieckie media zgodnie już donoszą, że w zarządzie mistrzów Niemiec dojdzie do zmian personalnych, albowiem ani Oliver Kahn, ani Hasan Salihamidzic nie mogą być pewni swojej dalszej przyszłości w Bayernie, mimo obowiązujących kontraktów.

Jak wynika z informacji „RAN”, nie tylko stanowisko prezesa, ale i również dyrektora sportowego jest poważnie zagrożone – wspomniany wyżej „Brazzo” zostanie poddany szczegółowej analizie i nie można wcale wykluczyć, że zostanie zwolniony, albowiem klub nie zamierza już tolerować jego błędów.

Rozstanie z Bośniakiem jest obecnie uważane za bardziej prawdopodobne, niż kiedykolwiek wcześniej. Nieoficjalnie mówi się, że w przypadku zwolnienia Hasana, jego potencjalnym następcą mógłby zostać Jochen Sauer, czyli obecny szef Campusu (akademii piłkarskiej).

Źródło: RAN
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...