Saarbruecken vs Bayern: Mueller poluje na rekord

Po rozegraniu boju w Bundeslidze w ramach sezonu 2023/24, podopieczni Thomasa Tuchela po krótszej przerwie przystępują do kolejnego starcia, ponownie na krajowym podwórku.

Dokładnie o 20:45 zespół rekordowego mistrza Niemiec zagra z drużyną 1. FC Saarbruecken, której ostatni mecz ligowy został przerwany z powodu stanu murawy. Tradycyjnie z okazji nadchodzącego spotkania, oficjalny serwis Bayernu przygotował garść faktów i ciekawostek przedmeczowych.

Bilans sprzyja FCB

Do tej pory obie Bayern i Saarbruecken spotkali się ze sobą 14-krotnie (wszystkie rozgrywki). Bilans monachijczyków prezentuje się następująco:

− 9 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki
− Bramki 43:18

Piąty raz w DFB Pokal

Bayern i 1. FC Saarbruecken spotkają się po raz piąty w Pucharze Niemiec. We wszystkich czterech poprzednich spotkaniach zwyciężali monachijczycy.

Zespoły spoza Bundeslig

W pojedynkach z drużynami spoza 1. i 2. Bundesligi, piłkarze Bayernu awansowali do kolejnej rundy w 27 ostatnich meczach.

Blisko 23 lata

Po raz ostatni Bayern przegrał z drużyną spoza 1. i 2. Bundesligi w drugiej rundzie Pucharu Niemiec w sezonie 2000/01 – mowa o porażce 4:2 po rzutach karnych z czwartoligowym 1. FC Magdeburg.

Saarbruecken wraca do Pucharu Niemiec

1. FC Saarbruecken weźmie udział w Pucharze Niemiec po raz pierwszy od sezonu 2019/20, który dla Bayernu zakończył się zdobyciem potrójnej korony.

Choupo-Goating w DFB Pokal

Eric Maxim Choupo-Moting może pochwalić się 10 bramkami dla Bayernu w 7 występach w Pucharze Niemiec. Od momentu swojego transferu do FCB w październiku 2020 roku, żaden inny zawodnik FCB nie zdobył w tym czasie więcej goli w DFB Pokal.

Najlepsza średnia w historii FCB

Eric Maxim Choupo-Moting strzela dla Bayernu w Pucharze Niemiec średnio co 50 minut – to najlepsza średnia w historii FCB w DFB Pokal spośród piłkarzy z minimum 3 golami.

Kluby z niższych lig

Bayern wygrał 41 z ostatnich 42 spotkań Pucharu Niemiec z klubami z niższych lig. W tym czasie jedyna porażka miała miejsce w II rundzie DFB Pokal przeciwko Holstein Kiel z 2. Bundesligi.

II runda Pucharu Niemiec

Bayern awansował do II rundy Pucharu Niemiec w ostatnich 29 sezonach z rzędu. Nigdy wcześniej nie dokonał tego żaden inny klub w historii DFB Pokal.

Mathys Tel najmłodszym monachijczykiem

W minionej edycji Pucharu Niemiec, Mathys Tel strzelając bramkę Viktorii Koeln, stał się najmłodszym strzelcem Bayernu w historii DFB Pokal (17 lat i 126 dni).

Choupo nie odpuszcza

Eric-Maxim Choupo-Moting w ostatnich 7 występach w Pucharze Niemiec, miał bezpośredni udział przy 15 bramkach Bayernu (10 goli oraz 5 asyst).

Bawarski walec w natarciu

Mistrzowie Niemiec od początku sezonu 2023/24 w 14 meczach o stawkę zdobyli w sumie 47 bramek, co daje im średnio 3,36 goli na spotkanie.

Najskuteczniejsze trio FCB

Trzema najskuteczniejszymi piłkarzami Bayernu w tym sezonie są Harry Kane (14 goli), Leroy Sane (9 goli) oraz Mathys Tel (6 goli). Mieli oni łącznie udział przy 29 z 47 bramek FCB w kampanii 2023/24 (62%).

Niepokonani od 13 spotkań

Bayern Monachium jest niepokonany w 13 ostatnich meczach sezonu 2023/24. Jedyną porażkę monachijczycy ponieśli na początku kampanii, kiedy to zostali pokonani przez RB Lipsk w Superpucharze Niemiec.

Kane najskuteczniejszy

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu jest obecnie Harry Kane – 14 goli oraz 7 asysty (21) w 14 spotkaniach. Następnie można wyróżnić Leroya Sane (9 bramek i 3 asysty) oraz Mathysa Tela (6 trafień i 1 asysta).

Kane dla Bayernu

Mając na uwadze wszystkie rozgrywki, Harry Kane notuje średnio udział przy bramce Bayernu co 51 minuty (14 goli i 7 asyst).

Tel z niesamowitą średnią

Licząc wszystkie rozgrywki, Mathys Tel notuje udział przy bramce Bayernu średnio co 49 minuty w sezonie 2023/24.

Mueller goni Schweinsteigera

Thomas Mueller zdobył łącznie sześć Pucharów Niemiec w swojej karierze. Więcej zdobył tylko Bastian Schweinsteiger (7).

Tuchel w DFB Pokal

Thomas Tuchel w sezonie 2016/17 zdobył Puchar Niemiec jako trener Borussii Dortmund. W 25 pojedynkach DFB Pokal jako szkoleniowiec, 50-latek przegrał z drużyną spoza 1. Bundesligi 3-krotnie (z FSV Mainz).

Posucha w Monachium

Bayern zdobył już rekordowe 20 Pucharów Niemiec, ale monachijczycy notują obecnie najdłuższą od 11 lat serię bez triumfu w DFB Pokal (trzy sezony z rzędu). Po raz ostatni FCB zanotowało taką serię w latach 1986-1997).

Thomas Mueller w Pucharze Niemiec

Thomas Mueller posiada najwięcej występów jako zawodnik Bayernu w historii Pucharu Niemiec (64 mecze). Ponadto wychowanek FCB jest drugim najskuteczniejszym strzelcem FCB w DFB Pokal – mowa o 33 golach. Lepszy jest tylko legendarny Gerd Mueller (78 trafień).

Mueller goni legendy

Thomas Mueller ma już na koncie 64 spotkania dla Bayernu w Pucharze Niemiec – najwięcej w historii FCB. Już niewiele dzieli wychowanka od nowego rekordu w historii DFB Pokal. Najwięcej występów dla jednego klubu w Pucharze Niemiec:

1. Charly Koerbel (70 spotkań dla Frankfurtu).
2. Manfred Kaltz (67 dla HSV).
3. Johannes Loehr (64 dla Kolonii) & Thomas Mueller (64 dla FCB).

Thomas Tuchel w Pucharze Niemiec

Dla Thomasa Tuchela to siódmy sezon w Pucharze Niemiec. Niemiecki trener dwukrotnie docierał do finału z BVB – w sezonie 2016/17, kiedy to Borussia ograła 2:1 Eintracht Frankfurt oraz w sezonie 2015/16, kiedy to Bayern zwyciężył 4:3 w rzutach karnych.

Źródło: FCB.de / Własne