DieRoten.pl

Rummenigge wróci do Bayernu?

fot.
Reklama

Począwszy od lipca 2021 roku, obowiązki prezesa klubu ze stolicy Bawarii pełni legendarny bramkarz Bayernu – Oliver Kahn.

Niemiec zastąpił na tym stanowisku Karla-Heinza Rummenigge, który przypomnijmy odszedł na jakże zasłużoną emeryturę, po wielu latach oddanej służby na rzecz bawarskiego klubu.

Jak poinformował ostatnio niemiecki dziennik „Bild”, kilka dni temu były prezes Bayernu był widziany w siedzibie klubu przy Saebener Strasse. Z ujawnionych informacji wynika, że celem wizyty była sesja wideo. Niemniej jednak spekuluje się, że FCB pracuje nad ponownym zaangażowaniem „Kalle”!

Doświadczenie i sieć kontaktów

W przeciwieństwie do Uliego Hoenessa, Karl-Heinz po odejściu na zasłużoną emeryturę, znacznie zdystansował się od spraw związanych zarówno z Bayernem, jak i światem piłki nożnej.

Mimo wszystko w przyszłości może to ulec zmianie, albowiem Oliver Kahn i spółka pragną ponownie zaangażować Rummenigge. Bayern pragnie nie tylko częściej kontaktować się z legendarnym „Kalle”, ale i również korzystać z niezwykle bogatego doświadczenia byłego prezesa FCB.

Zwłaszcza w przypadku spraw zagranicznych, pomoc Niemca może okazać się nieoceniona, albowiem 67-latek może pochwalić się rozległą siecią kontaktów na całym piłkarskim globie. Ponadto Karl-Heinz w dalszym ciągu posiada bardzo dobre kontakty z wieloma klubami na świecie.

Emerytura „Kalle”

Choć w lipcu ubiegłego roku Karl-Heinz Rummenigge przekazał „pałeczkę” Oliverowi Kahnowi, to Niemiec w dalszym ciągu działa (choć w mniejszym stopniu) w świecie piłki, albowiem w kwietniu „Kalle” zasiadł w zarządzie UEFA.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...