DieRoten.pl

Rummenigge wróci do Bayernu?

13.11.2022, 17:46:16
FotoOlimpik

Począwszy od lipca 2021 roku, obowiązki prezesa klubu ze stolicy Bawarii pełni legendarny bramkarz Bayernu – Oliver Kahn.

Niemiec zastąpił na tym stanowisku Karla-Heinza Rummenigge, który przypomnijmy odszedł na jakże zasłużoną emeryturę, po wielu latach oddanej służby na rzecz bawarskiego klubu.

Jak poinformował ostatnio niemiecki dziennik „Bild”, kilka dni temu były prezes Bayernu był widziany w siedzibie klubu przy Saebener Strasse. Z ujawnionych informacji wynika, że celem wizyty była sesja wideo. Niemniej jednak spekuluje się, że FCB pracuje nad ponownym zaangażowaniem „Kalle”!

Doświadczenie i sieć kontaktów

W przeciwieństwie do Uliego Hoenessa, Karl-Heinz po odejściu na zasłużoną emeryturę, znacznie zdystansował się od spraw związanych zarówno z Bayernem, jak i światem piłki nożnej.

Mimo wszystko w przyszłości może to ulec zmianie, albowiem Oliver Kahn i spółka pragną ponownie zaangażować Rummenigge. Bayern pragnie nie tylko częściej kontaktować się z legendarnym „Kalle”, ale i również korzystać z niezwykle bogatego doświadczenia byłego prezesa FCB.

Zwłaszcza w przypadku spraw zagranicznych, pomoc Niemca może okazać się nieoceniona, albowiem 67-latek może pochwalić się rozległą siecią kontaktów na całym piłkarskim globie. Ponadto Karl-Heinz w dalszym ciągu posiada bardzo dobre kontakty z wieloma klubami na świecie.

Emerytura „Kalle”

Choć w lipcu ubiegłego roku Karl-Heinz Rummenigge przekazał „pałeczkę” Oliverowi Kahnowi, to Niemiec w dalszym ciągu działa (choć w mniejszym stopniu) w świecie piłki, albowiem w kwietniu „Kalle” zasiadł w zarządzie UEFA.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)13.11.2022 22:07
Karl-Heinz po odejściu na zasłużoną emeryturę, znacznie zdystansował się od spraw związanych ze światem piłki nożnej... Niemiec w kwietniu „Kalle” w zarządzie UEFA. nie bardzo zrozumiałem ten tekst Gabrielu
13.11.2022 19:57
To jest prawdziwa Legenda. Nawet na emeryturze zależy mu aby Bayern był wielki. Brawo Kalle.
13.11.2022 19:47
Kalle ponownie w klubie to byłaby wartość dodana dla Bayernu. Nie wierze w to za bardzo, ale jakby co to jestem na tak.
13.11.2022 19:38
Niech wraca ,na pewno nie zaszkodzi ,a doświadczenie ma największe i kontakty,a może Kahn go chce bo jako jedyny ma jakis wpływ na Hoenessa,który pewnie ma dalej najwięcej do powiedzenia...
13.11.2022 18:20
Jeśli by tak było to by pokazało że Khan i Hasan sobie nie radzą. Może podpowiedzieć ale raczej już nie wchodzić z powrotem do klubu.
13.11.2022 18:01
A dlaczego, by nie ? Ja osobiście bardziej cenie Karla niż Uliego...FCBM!
13.11.2022 17:52
Ciągnie wilka do lasu?
Tak jak Uli tak samo KHR mógłby dużo pomóc nawet działając już w cieniu innych.
13.11.2022 17:51
Dawno nie czytałem takich bzdur!!