DieRoten.pl
Reklama

Rummenigge: Tuchel odniesie sukcesy w Bayernie

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Od marca 2023 roku, nowym trenerem pierwszego zespołu Bayernu Monachium jest 49-letni Thomas Tuchel, który wcześniej pracował m. in. w Chelsea czy BVB.

Niemiecki szkoleniowiec zastąpił na stanowisku trenera Juliana Nagelsmanna, który przypomnijmy został dość niespodziewanie zwolniony pod koniec marca przez Hasana Salihamidzica oraz Olivera Kahna.

Choć póki co w środowisku piłkarskim pojawia się więcej negatywnych komentarzy na temat pracy Thomasa Tuchela, to zdaniem Karla-Heinza Rummenigge, 49-latek poradzi sobie w Monachium i odniesie sukcesy jako szkoleniowiec rekordowego mistrza Niemiec.

− Jestem przekonany, że Thomas będzie odnoszącym sukcesy trenerem Bayernu. Nie ma wątpliwości, że nie miał łatwego startu. Ale utrudniły mu to również niepokoje związane ze zmianą trenera. Zostało to kontrowersyjnie omówione publicznie – powiedział Rummenigge.

− Spowodowało to również niepokoje w drużynie. Musimy się upewnić, że spokój szybko powróci do klubu. Sam byłem zawodnikiem, wiem jak to jest. Kiedy w klubie panuje niepokój, cierpi na tym drużyna – dodał.

− Drużyna musi mieć zaufanie do klubu, a klub musi mieć zaufanie do drużyny – podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

Biorąc pod uwagę dotychczasowy bilans Thomasa Tuchela jako trenera Bayernu, to nie prezentuje się on zbyt dobrze – w końcu monachijczycy pod jego wodzą wygrali zaledwie 6 z 12 spotkań (2 remisy i 4 porażki), przy bilansie bramkowym 22:17.

Źródło: FAZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...