DieRoten.pl

Po sobotnim spotkaniu Bayernu z Borussią M'Gladbach, które przypomnijmy zakończyło się pewnym zwycięstwem FCB 6:0, przed kamerami na pytania dziennikarzy odpowiedziało kilka osób związanych z Bayernem.

Swojego głosu użyczył między innymi Karl-Heinz Rummenigge, który szykuje się powoli do przekazania władzy swojemu następcy, czyli Oliverowi Kahnowi (oficjalnie od 1 stycznia 2022 roku).

Podczas rozmowy z dziennikarzem, „Kalle” odniósł się między innymi do spotkania z Gladbach, nieustannej woli zwyciężania oraz możliwego angażu jako prezydent Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Ponadto Niemiec nie ukrywa swojego zdumienia faktem, że Robert Lewandowski może pobić rekord Gerda Muellera.

Jeśli jesteście ciekawi, co miał do powiedzenia prezes bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

…spotkania z Gladbach:

„…Chłopcy są niesamowici. Właściwie to napięcie spada przed meczem, kiedy jesteś już mistrzem. Ale oni zrobili coś zupełnie przeciwnego. Ta drużyna ma niesamowity charakter i niesamowitą wolę zwyciężania.”

…rekordu Gerda Muellera:

„…Muszę powiedzieć szczerze, że jestem zdumiony. Kiedy Gerd Mueller ustanowił ten rekord, nie było mnie jeszcze w Bayernie. Myślałem, że ten rekord nigdy nie zostanie pobity. Robert Lewandowski to jeden z największych napastników w historii klubu.”

…dyskusji i zamieszania w DFB:

„…To nie jest zamieszanie, które trwa dopiero od 2 tygodni. To się ciągnie już od blisko 6 lat. Teraz znowu przeganiają Fritza Kellera ze stanowiska. Trzeba sobie zadać pytanie, czy DFB nie wolałaby raczej wrócić do lojalności. Nie możemy zapominać, że za 4 tygodnie rozpoczyna się EURO.”

…możliwego przyjęcia posady prezydenta FCB:

„…Nie jestem do dyspozycji. Nie jestem gotowy na takie harakiri.”

…Flicka jako selekcjonera:

„…Życzę tego DFB. Byłby to pierwszy pozytywny znak. Możemy tylko pilnie zalecić, aby Związek jak najszybciej wyjaśnił tę sprawę personalną. Bo to byłby dramat, gdyby Hansi wyjechał za granicę. Ze względu na swoje sukcesy w Bayernie, Hansi jest bardzo pożądany w Europie.”

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama15.05.2021 14:00
Oby właśnie tam wylądował. Byłaby stabilność i mam nadzieję, dobra współpraca z Bayernem.
13.05.2021 12:12
Też tak myślę ale jednak chyba coś tam jest nie tak. Gdyby wszystko było ok to już dawno podano by do publicznej wiadomości Flicka jako następcę Lowa. Moim zdaniem zostanie nim ale po co te zawirowania?
13.05.2021 11:54
Każdy wie, gdzie Flick wyląduje, ale zabawa w ciuciubabkę trwa.
13.05.2021 09:38
"Bo to byłby dramat, gdyby Hansi wyjechał za granicę".

Nic więcej nie trzeba dodawać.