DieRoten.pl

Kalle o Sane: Najpierw sam zawodnik musi zdecydować

12.06.2019, 13:47:24
FotoOlimpik

Latem 2019 roku klub ze stolicy Bawarii z całą pewnością zasili co najmniej jeden nowy klasowy skrzydłowy, ponieważ z dniem 30 czerwca swoją przygodę z FCB kończy duet Robbery.

Głównym kandydatem pozostaje Leroy Sane, o którym w ostatnich dniach jest bardzo głośno na każdym możliwym kroku. Ostatnio w niemieckim dzienniku „Sport Bild” ukazał się obszerny wywiad z Karlem-Heinzem Rummenigge.

Prezes „Gwiazdy Południa” poruszył między innymi temat wspomnianego wyżej skrzydłowego, który póki co nie zdecydował się jeszcze co do swojej dalszej przyszłości. Ponadto otrzymaliśmy także kilka informacji na temat Kaia Havertza oraz Timo Wernera, którzy również łączeni są z Bayernem.

Podczas rozmowy z dziennikarzem „Kalle” odniósł się także do osoby Renato Sanchesa i Jerome’a Boatenga, czyli dwójki piłkarzy „Gwiazdy Południa”, którzy mogą tego lata opuścić stolicę Bawarii. Fragmenty wypowiedzi działacza Bayernu znajdziecie poniżej.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

…Leroya Sane:

„…Każdy transfer zawsze jest transakcją między trzema stronami. Na samym początku sam zawodnik musi zdecydować, gdzie widzi samego siebie w przyszłości.”

…Kaia Havertza:

„…Wiele tygodni temu rozmawiałem z Rudi Voellerem. Spytałem go jakie plany wobec Kaia ma Leverkusen. Powiedział mi wprost, że w klubie zapadła decyzja przewodniczącego Rady Nadzorczej, że Kai z całą pewnością zostanie z nami w przyszłym sezonie. Nie wiem czy Havertz zagra pewnego dnia w Monachium. Nie jestem zwolennikiem przewidywania spraw, kiedy istnieje 12 miesięcy różnicy. To nie jest takie łatwe. Nie ma wątpliwości, że Kai jest dobrym zawodnikiem, ale ma umowę ważną do 2022 roku.”

…Timo Wernera:

„…Lipsk nie chce puścić Wernera na zasadzie wolnego transferu w 2020 roku. Rozumiem ich. Moje relacje z prezesem RBL Oliverem Mintzlaffem są dobre. Powiedziałem mu 7 czy 8 tygodni temu, że jeśli będziemy poważnie zainteresowani Timo, to zgłoszę się do niego. Trzymam się tego nadal.”

…Renato Sanchesa:

„…Moim zdaniem Renato rozwinął się dobrze w tym sezonie, trener w zasadzie jest bardzo zadowolony z niego. Mimo wszystko Renato pragnie grać regularnie.”

…sytuacji Boatenga:

„…Trochę rozumiem Boatenga, że jest niezadowolony z poprzedniego sezonu. Moim zdaniem musimy znaleźć sprawiedliwe i godne szacunku porozumienie dla obu stron. Myślę, że to bardzo możliwe.”

źródło: Sport Bild
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (14)

reklama13.06.2019 11:25
Może mi ktoś wytłumaczy jedno. Jakiś kwartał lub dłużej temu Uli buńczucznie zapowiadał jakich to transferów nie mamy zapewnionych. Jest miesiąc po skończeniu ligi i choć oficjalnie okienko transferowe nie zostało jeszcze otwarte to większość klubów, m.in. Bayern potwierdziło transfery. I o ile taki Real Madryt w tym czasie zakupił m. in. Hazarda i Jovica, którzy mają wzmocnić dość słabą (w zeszłym sezonie) siłę rażenia z przodu, tak my potwierdzamy jedynie przejęcie już dawno wykupionego Arpa, tak samo Pavarda i jedynie z nowinek to Hernandez, ale nie oszukujmy się - nawet kupa kasy, ale jednak za obrońcę nie rozpala tak zmysłów jak transfery zawodników ofensywnych. Szczególnie gdy od dawna jest wiadome, którzy zawodnicy pożegnają się z klubem po sezonie. Ja się teraz pytam - gdzie te niby wielkie, obiecane, zaklepane transfery - "Gdybyście tylko wiedzieli kogo sobie zapewniliśmy od przyszłego sezonu... Jednak nie mogę tego powiedzieć, bo obecni zawodnicy mogliby się poczuć urażeni". No gdzie? Barca zaraz potwierdzi Griezmanna, Liverpool Pepe, a my co? Naprawdę myślą, że jednym Sané o ile w ogóle ten transfer dojdzie do skutku zwojują LM, BL i PN? I to i tak nie jest żaden zaklepany transfer swoją drogą bo sposobność na jego kupno pojawiła się całkiem niedawno. Także no szkoda słów, naprawdę...
13.06.2019 11:24
Jeśli do urlopów chcą mieć zaklepane transfery, to pytanie nasuwa się jedno - kiedy oni mają te urlopy?
13.06.2019 10:06
13.06.2019 10:04
Real - Hazard, Jović, Mendy, Rodrygo,
Bayern - Hernandez, Pavard, Arp

Jadymy po Ligę Mistrzów.

Edytowano : 2019-06-13 10:05:53

Do Realu jeszcze Militao.
13.06.2019 08:38
@Danielowaty

Bądźmy uczciwi. Bayern: Arp, Pavard, Hernandez

Obrona została dość dobrze wzmocniona. Trzrba po prostu sprowadzić kogoś na 6 I jakichś ofensywnych piłkarzy. Na razie wygląda mi na to, że sam Sane niezbyt chce w Bayernie grać. Gdyby chciał to by powiedział to i wtedy ruszyły by negocjacje. Odoi tez pewnie zostanie w CFC. Należy więc szukać szybko alternatyw.
13.06.2019 08:31
Real : Jovic, Mendy
Bayern: Arp
12.06.2019 22:20
Powiem krótko, nie ma co się nastawić na mega transfery.
Nie przy takim zarządzie, i nie przy tych dwóch szkotach ( w zartach to najbardziej śkąpy naród).
Kupią szrot i tyle.
Kuźwa a Real kolejny transfer
12.06.2019 21:29
po mojemu powiedział:
1. Sane nie zdecydował jeszcze gdzie chce grać w next sezon więc Bayern nie ma co podejmować kroków w kierunku MC
2. Kai-a nie będzie w tym sezonie za żadne skarby w Bayernie, nie ma opcji transferu
3. nie ma decyzji co do transferu Timo
4. nie będziemy robić problemów Boa z transferem jak będzie przyzwoita propozycja
faktycznie nic ciekawego... lepiej się emocjonować tym co napisze SB albo powie najlepiej poinformowany we wszystkim pan Falk :-D
12.06.2019 20:54
Real dopina kolejny transfer.
12.06.2019 20:52
Jakoś mówi ale nie bardzo wiadomo o co chodzi i jakie jest stanowisko klubu.
12.06.2019 20:07
W tym klubie jest normalny Zarząd ? To jest śmieszne co mówią
12.06.2019 20:02
Dobra dobra, konkrety dawać a nie drepczenie w miejscu.
12.06.2019 15:13
Spodziewałem się tego ... co do Renato ... "trener jest bardzo z niego zadowolony" haha dobre, chyba jest zadowolony kiedy sadza go na ławie :D
12.06.2019 13:48
Nic ciekawego nie powiedział...FCBM!

reklama