DieRoten.pl
Reklama

Rummenigge nie chciał powrotu Nagelsmanna

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Jeszcze niedawno wszystko wskazywało na to, że nowym trenerem rekordowego mistrza Niemiec latem zostanie Julian Nagelsmann.

Niemniej jednak kilka dni temu Niemiec postanowił przedłużyć swój kontrakt z Niemiecką Federacją Piłkarską do momentu zakończenia mistrzostw świata w 2026 roku, które przypomnijmy odbędą się w USA, Kanadzie i Meksyku.

Jeśli jednak wierzyć informacjom niemieckiej prasy – w tym dziennikarzom „Kickera”, jednym z głównych powodów, dla których Julian Nagelsmann nie został nowym trenerem Bayernu Monachium był fakt, że wśród osób odpowiedzialnych FCB, nie wszyscy byli pozytywnie nastawieni do powrotu 36-latka.

Zbyt duża liczba przeciwników Niemca na szczycie władz bawarskiego klubu miała mieć decydujący wpływ. Ponadto jak donosi Georg Holzner, informacje te dotarły najpewniej do samego Nagelsmanna, który postanowił wziąć sprawy w swoje ręce, uprzedzić sterników FCB i przedłużył umowę z DFB.

Rummenigge przeciwnikiem?

Dziennikarze wspomnianego wyżej źródła dodają, że choć na zewnątrz wyglądało to zupełnie inaczej, to za zamkniętymi drzwiami w gabinetach Bayernu, powrót Juliana Nagelsmanna został wykluczony prawie tydzień temu – niezależnie od starań Maxa Eberla.

Ponadto wedle innych źródeł, jednym z głównych przeciwników powrotu 36-latka był Karl-Heinz Rummenigge, czyli były prezes „Die Roten”.

Źródło: Kicker / Inne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...