DieRoten.pl
Reklama

Rummenigge: Musimy znaleźć trenera jak Pep czy Jupp

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Jak już powszechnie wiadomo od dłuższego czasu, tego lata dojdzie do kolejnej zmiany na stołku trenerskim klubu ze stolicy Bawarii.

Podczas gdy Thomas Tuchel pozostanie szkoleniowcem rekordowego mistrza Niemiec do końca czerwca 2024 roku, to z dniem 1 lipca na ławce Bayernu zawita nowy trener – póki co nie wiadomo jednak, kto dostąpi tego „zaszczytu”.

Co do poszukiwań odpowiedniego kandydata na to stanowisko, ostatnio swoje zdanie w tej kwestii wyraził były prezes monachijczyków, a obecnie członek Rady Nadzorczej FCB, czyli Karl-Heinz Rummenigge, który podkreślił, że „Bawarczycy” muszą znaleźć kogoś, kto podobnie jak w przeszłości Guardiola i Heynckes dbali o klub z wielkim poświęceniem.

− Musimy ponownie znaleźć trenera, który będzie dbał o klub z takim samym poświęceniem, jak Jupp i Pep. To jest punkt odniesienia, to będzie trudne – powiedział Rummenigge.

W dalszej części rozmowy z dziennikarzem prowadzącym podcast „Podcast TOMorrow Business & Style”, legendarny piłkarz i działacz Bayernu Monachium nie szczędził też pochwał pod adresem Pepa Guardioli, który przypomnijmy prowadził FCB w latach 2013-2016.

− Połączyło nas coś więcej niż piłka. Prawie co tydzień chodziłem z Pepem na kolację. Piliśmy dobrą butelkę czerwonego wina i rozmawialiśmy o Bogu i świecie. Była taka wspaniała relacja oparta na zaufaniu – podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kto zostanie nowym szkoleniowcem Bayernu, ale media nieustannie spekulują, że zostanie nim Xabi Alonso z Bayeru 04 Leverkusen.

Źródło: TOMorrow Business & Style
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...