DieRoten.pl

Rummenigge: Moje najlepsze transfery? Neuer i Lewandowski

02.06.2021, 12:42:48
FotoOlimpik

Dokładnie wczoraj Bayern Monachium oficjalnie potwierdził, że z dniem 30 czerwca 2021 roku, przestanie obowiązywać kontrakt Karla-Heinza Rummenigge.

Przypominamy zarazem, że „Kalle” zdecydował się skrócić czas obowiązywania kontraktu o pół roku dobrowolnie, jako że chce uniknąć problemów w związku z podziałem władzy na dwie części sezonu (jego następcą będzie Oliver Kahn).

Ostatnio Karl-Heinz Rummenigge udzielił obszernego wywiadu dla niemieckiego dziennika „Bild”, w którym odniósł się do różnych tematów jak np. ostatnich odejść w klubie, krytyki Salihamidzica czy swoich najlepszych transferów w trakcie kariery jako prezes „Gwiazdy Południa”.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia legendarny działacz FCB, to poniżej znajdziecie jego pozostałe wypowiedzi.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

…licznych odejść w klubie (on, Flick, Klose, Gerland, Boateng, Alaba i Martinez):

„…Nie mówię tego w sposób negatywny, ale w końcu wszyscy jesteśmy do zastąpienia, dotyczy to zarówno zawodników, trenerów, jak i mnie. Przyjdzie nowe, a Bayern będzie nadal odnosił sukcesy. Konkurencja nie powinna więc teraz zbytnio robić sobie nadziei na przełom.”

…krytycznego postrzegania Brazzo:

„…Jako dyrektor sportowy Hasan jest przede wszystkim odpowiedzialny za to, aby drużyna zdobywała tytuły w kraju i walczyła o tytuły międzynarodowe. Musi też pilnować rozwoju młodzieży i finansów. Jeśli chodzi o transfery, to być może czasami postawił sobie poprzeczkę trochę za wysoko. Muszę go bronić, ponieważ Uli Hoeness i ja nigdy nie mieliśmy 100% limitu transferowego. W dodatku Nagelsmann jest teraz „jego” trenerem. To wzmocni jego pozycję.”

…swoich najlepszych transferów:

„…Neuer w 2011 roku za około 20 mln € i Lewandowski w 2014 roku na zasadzie wolnego transferu - z tyłu najlepszy Bramkarz Świata, z przodu najlepszy Napastnik Świata. To była podstawa najlepszych dziesięciu lat w historii klubu.”

…najbardziej bolesnych odejść:

„…Sprzedaż Kroosa do Realu Madryt w 2014 roku była bolesna ze sportowego punktu widzenia, ale za 30 milionów € była wtedy ważna ekonomicznie. Zdarzają się sytuacje, w których Bayern Monachium jest uzależniony od tego, czy coś wpłynie do jego kasy. Niestety tak samo było z Alabą, który jest wspaniałym chłopakiem. Ale całościowy pakiet po prostu wykraczałby poza zakres.”

…obecności na trybunach:

„…Może znowu przeprowadzę się bliżej Uliego, wtedy będzie musiał znosić moje przeklinanie (śmieje się). Jest jedno życzenie, które postaram się spełnić w nowym sezonie - stanąć na Suedkurve i przeżyć mecz pomiędzy kibicami.”

…życzeń dla Bayernu:

„…W 2023 roku życzę im triumfu w Lidze Mistrzów w kolejnym Finale Dahoam! Finałowa porażka w 2012 roku w Monachium z Chelsea to moja jedyna rana, która jeszcze się nie zagoiła...”

 

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama03.06.2021 14:09
Dobrze powiedział o Hasanie. Jego trener i wszystko bierze na swoje barki. Zastanawiam się tylko czy faktycznie coś się wydarzyło że skrócił o pół roku pracę w Bayernie? Nie mówię o konfliktu ale trochę jest to zaskakujące.
03.06.2021 09:03
02.06.2021 17:03
02.06.2021 16:36
02.06.2021 14:23
Fenomenalne transfery i trudno będzie się nawet zbliżyć do tego, aby pozyskać tej jakości zawodników za darmo.

Jeszcze raz wielkie dzięki Kalle i olbrzymie wyrazy szacunku dla tego człowieka.
02.06.2021 14:05
Jako dyrektor sportowy Hasan jest przede wszystkim odpowiedzialny za to, aby drużyna zdobywała tytuły w kraju i walczyła o tytuły międzynarodowe. Musi też pilnować rozwoju młodzieży i finansów - ale jak to? przeciez Hasan nie jest za nic odpowiedzialny

"*Muszę* go bronić" - nie chce ale musze
02.06.2021 13:24
Jego czy za jego kadencji ? Bo to mała, ale istotna różnica.
02.06.2021 13:09
Takie transfery jak Manu i Lewy to za mało jak na Bayern dlatego są potknięcia w LM