DieRoten.pl

Rummenigge: Mistrzostwo nie jest tylko nagrodą pocieszenia

25.04.2022, 10:31:48

Przy okazji sobotniego triumfu Bayernu Monachium w niemieckiej pierwszej Bundeslidze, wywiadu dla portalu „Sky” udzielił Karl-Heinz Rummenigge.

Były prezes Bayernu, który odszedł ze swojej funkcji z dniem 30 czerwca 2021 roku (zastąpił go Oliver Kahn), odniósł się między innymi do zdobytego przez FCB dziesiątego tytułu mistrza Niemiec (rekordowe osiągnięcie w TOP 5 ligach w całej Europie).

Karl-Heinz Rummenigge został również poproszony o kilka słów na temat Juliana Nagelsmanna, dla którego był to pierwszy wielki tytuł w karierze trenerskiej. Legendarny „Kalle” jest przekonany, że w przyszłym sezonie 34-latek i jego podopieczni ponownie zaatakują w Lidze Mistrzów.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia były szef monachijczyków, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

…dziesiątego mistrzostwa z rzędu:

„…Możemy tylko pogratulować klubowi tego osiągnięcia. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się to w historii niemieckiej piłki nożnej. Tytuł mistrza Niemiec to najbardziej uczciwy tytuł. Ten tytuł zawsze był podstawą działalności Bayernu. Jeśli zaś zdobywasz ten tytuł dziesięć razy z rzędu – to coś wspaniałego, a la Bonheur”.

…sezonu w wykonaniu FCB:

„…Najważniejszy tytuł został zdobyty. W Lidze Mistrzów „owoce są zawieszone” bardzo wysoko. Niestety, ale odpadliśmy z rozgrywek po dwumeczu z Villarreal. To dręczy teraz cały klub, da się to odczuć. W przyszłym sezonie musimy się bardziej postarać. Celem Bayernu zawsze jest minimum półfinał Ligi Mistrzów. W takim przypadku sezon byłby udany. W przyszłym sezonie celem klubu z pewnością będzie przynajmniej półfinał”.

…Juliana Nagelsmanna:

„…Nie można zapominać, że Julian jest młodym człowiekiem i trenerem, który musi jeszcze nabrać niezbędnego doświadczenia. Doświadczenie, które zdobył w tym klubie w tym sezonie, jest dla niego bardzo cenne. Życzę oczywiście klubowi i jemu samemu wszystkiego dobrego, aby osiągnąć cele w Lidze Mistrzów, których zabrakło im w tym sezonie. Został mistrzem Niemiec i z pewnością nie jest to nagroda pocieszenia”.

…wzmocnienia BVB w przyszłym sezonie:

„…Bayern jest bardzo zainteresowany zbliżeniem się konkurencji do nich. Piłka to emocje. Emocje pojawiają się tylko wtedy, gdy dzieją się takie rzeczy, jak w tym roku w Anglii czy we Włoszech, gdy mistrzostwa mogą zostać rozstrzygnięte dopiero w ostatnim dniu meczu. To jest to, czego pragnie serce kibica. Bayern nie ma z tym żadnego problemu. W tej chwili między pierwszym a drugim miejscem jest dwanaście punktów różnicy, a między drugim i trzecim - osiem. Kluby, które chcą odnieść sukces na szczycie, muszą zrobić coś na rynku transferowym, aby w przyszłym sezonie zbliżyć się do Bayernu.”

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)25.04.2022 20:16
Mistrzostwo jest.. sezon ciężko zaliczyć do udanych..
25.04.2022 16:53
Będą wzmocnienia, będzie można oczekiwać więcej. W tym roku dużo problemów, a to kontuzje, a to koronawirus, Toppmöller na ławce i treningach podczas nieobecności Juliana, krótka i mało jakościowa ławka, sprawy kontraktowe załatwiane niezbyt dobrze. Ważne, że udało się zgarnąć mistrzostwo.
25.04.2022 12:43
Nie jest to nagroda pocieszenia, ale w żadnym wypadku nie jest to ambicja i cel Bayernu przed rozpoczęciem sezonu.
25.04.2022 11:49
Ogólnie sezon był średni, na trójkę bym go ocenił. Tytuł wygraliśmy, owszem, ale bardziej przez słabość Dortmundu, nie byli w tym sezonie równorzędnym rywalem a my też przecież mieliśmy kilka wpadek. Nie wiem co by było gdyby Borussia była w formie. W pucharze blamaż z przeciętną w tym sezonie Borussią z Gdladbach a i w lidze mistrzów porażka z Villareal nie powinna się zdarzyć.
25.04.2022 10:38
W tym sezonie były wzloty i upadki. Debiut trenera który próbuje z 4-5-1 grać 3-4-2-1 a i tak najlepsze wyniki są (ostatni mecz też) 4-5-1. Oby Bayern był aktywny na rynku transferowym i do 11 mistrza z rzędy dodajmy LM.