DieRoten.pl
Reklama

Rummenigge: Inter zapłacił uczciwą cenę za Pavarda

fot. Shutterstock
Reklama

Dokładnie 30 sierpnia 2023 roku, klub ze stolicy Bawarii opuścił na zasadzie transferu definitywnego 27-letni Benjamin Pavard.

Przypomnijmy raz jeszcze – francuski defensor opuścił FCB na rzecz Interu, który zapłacił około 30 mln euro stałej opłaty plus dodatkowe 2-3 mln euro w formie różnych bonusów.

Co do odejścia Benjamina Pavarda, temat ten poruszył Karl-Heinz Rummenigge, który na festiwalu sportowym w Trydencie podzielił się swoją opinią oraz podkreślił, że początkowo „Bawarczycy” nie chcieli sprzedawać 27-letniego obrońcy do jakiegokolwiek klubu.

− Transfer Pavarda był znacznie bardziej skomplikowany, ponieważ na początku szczerze nie chcieliśmy go sprzedawać. Potem jednak pojawił się Inter z ofertą, którą zaakceptowaliśmy – powiedział Rummenigge.

− Inter zapłacił uczciwą cenę, ponieważ podpisali kontrakt z zawodnikiem, który zdobył mistrzostwo świata. Inter pozyskał więc gracza o dużej wartości, ale prawdą jest również to, że Benjamin sam chciał przejść do Interu – dodał.

Karl-Heinz Rummenigge potwierdził również, że głównym powodem odejścia Francuza z Bayernu był fakt, iż ten chciał grać na środku obrony, czego nie mógł mu zagwarantować Tuchel i spółka.

− To była jego decyzja, ponieważ chciał grać w środku. Ale niestety, z de Ligtem, Upamecano i Kimem byliśmy już dobrze obsadzeni w środku. Dlatego Benjamin zdecydował się odejść – podsumował Karl-Heinz Rummenigge.

 

Źródło: GdS
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...