DieRoten.pl

Rummenigge: Coman jest przyszłością FCB

25.11.2017, 14:47:12
Ł. Skwiot

Kingsley Coman to obok Joshuy Kimmicha jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Europie. Młody Francuz sukcesywnie buduje swoją pozycję w bawarskim zespole.

Podczas wczorajszego corocznego Walnego Zgromadzenia Bayernu Monachium w swoim przemówieniu Karl-Heinz Rummenigge poruszył kilka istotnych tematów związanych między z innymi z przyszłością klubu.

Nie mogło rzecz jasna zabraknąć wzmianek na temat Carlo Ancelottiego, który pod koniec września tego roku został zwolniony z posady trenera pierwszej drużyny. Jego miejsce jak dobrze wiemy zajął Jupp Heynckes.

Prezes "Dumy Bawarii" odniósł się jeszcze do sytuacji na rynku transferowym oraz letniego tournee. Tym razem mistrzowie Niemiec nie spędzą zbyt długiego okresu na letnich przygotowaniach ze względu na mistrzostwa Świata w 2018 roku.

Karl-Heinz Rummenigge na temat:

...porażki z Realem w sezonie 16/17: "To był fantastyczny dwumecz, zwłaszcza w Madrycie. Zawodnicy byli zdesperowani i nawet płakali. Kiedy to widziałem, to miałem dla nich najwyższe wyrazy szacunku i uznania."

...Kingsley'a Comana: "Kingsley Coman to część naszych planów na przyszłość. Zapłaciliśmy za niego 21 milionów euro przed rokiem i 7 milionów euro za wypożyczenie."

...Carlo Ancelottiego: "Chciałbym podziękować Carlo Ancelottiemu, to dobry człowiek i bardzo dobry trener. Wygraliśmy Bundesligę pod jego wodzą, ale czasami skuteczny trener nie idzie w parze z klubem odnoszącym sukcesy. Decyzja o jego zwolnieniu tak wcześnie nie była łata do podjęcia, ale zrobiliśmy to profesjonalnie. Kiedy powiedziałem Carlo o naszej decyzji, to on odpowiedział mi: 'Ok, nie jesteś już moim szefem, ale pozostajesz moim przyjacielem.' Takie coś jest bardzo rzadkim przypadkiem."

...Hasana Salihamidzica i jego pracy: "Hasan Salihamidzic, to najlepszy dyrektor sportowy zaraz po Ulim Hoenessie jakiego doświadczyłem w życiu."

...sytuacji na rynku transferowym: "Potrzebujemy finansowego fairplay 2.0 - możemy tego oczekiwać - musimy być bardziej agresywni na rynku transferowym w przyszłości. Nie mamy zamiaru reagować na rynku transferowym w paniczny sposób, nie damy się ponieść szaleństwu i nie będziemy opierać się tym co donoszą media. Jednakże w przyszłości musimy być o wiele bardziej agrewsyni na rynku transferowym, aby przyciągać uwagę utalentowanych zawodników jeszcze szybciej."

...tournee w 2018 roku: "Wrócimy do Stanów Zjednoczonych w 2018 roku. Ale będzie to krótsze tournee, zagramy dwa spotkania ze względu na Mistrzostwa Świata. Nie będziemy przeciążać zawodników po Mundialu."

...współpracy z Ulim Hoenessem: "Bez względu na wszystko chciałbym wyrazić moje podziękowania Uliemu. Znamy się już od 43 lat. Stoczyliśmy wiele bitew, wiele doświadczyliśmy i osiągneliśmy dla tego klubu. Nikt nie musi się martwić o nasze relacje. To nie tajemnica, że jesteśmy dwójką osób o silnych charakterach, ale zawsze."

 

źródło: FCB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama26.11.2017 13:57
Nie wiem co tak zaczął mówić o relacjach z Ulim?
25.11.2017 19:28
Od techniki Robbena i Ribery'ego dzielą go na razie lata świetlne

reklama