DieRoten.pl

Wielkimi krokami zbliża się szlagierowe starcie w ramach czternastej kolejki niemieckiej Bundesligi. W najbliższą sobotę Bayern zagra na wyjeździe z Borussią M'Gladbach.

Dosłownie przed chwilą zakończyła się konferencja prasowa z udziałem trenera Gladbach, czyli Marco Rose. Szkoleniowiec „Źrebaków” odnosił się do mistrzów Niemiec z wielkim szacunkiem, ale jak sam zaznaczył Borussia pragnie zgarnąć pełną pulę i pokonać Bayern Monachium.

Podczas gdy Andreas Poulsen i Torben Muesel są niezdolni do gry i opuszczą sobotnie starcie, to do pełnej sprawności powrócił reprezentant Niemiec i środkowy obrońca BMG – Matthias Ginter – który może zagrać od samego początku.

− Nie możemy doczekać się meczu z Bayernem. Chcemy wygrać ten pojedynek. Potrzebujemy wsparcia naszych fanów i musimy zagrać najlepiej jak możemy. Zawsze potrzebujesz wielkiego dnia i formy, jeśli chcesz pokonać Bayern – powiedział Rose.

− Bawarczycy są agresywni grając bez piłki i stosują dobry pressing. Posiadają jakość w całym swoim składzie. Musisz być skupiony przez całe 90 minut i nie możesz pozwolić sobie na błędy z nimi – mówił dalej.

− To zawsze coś wyjątkowego grać przeciwko najlepszym w Bundeslidze. Podchodzimy do tego meczu z szacunkiem, ale wiemy, że mamy szansę wygrać. Bayern i Borussia to dwa kluby o wielkiej tradycji. Rywalizacja zaczęła się już w latach 70’, kiedy obie drużyny toczyły walkę o mistrzostwo – dodał trener Gladbach.

− DNA Bayernu jest wygrywać spotkania i tytuły. Jednakże my również chcemy wygrać ten pojedynek – podsumował Marco Rose.

Na konferencję prasową Bayernu Monachium z udziałem Hansiego Flicka przyjdzie nam poczekać do jutra – klub poinformował, że planowana godzina rozpoczęcia to 11:30.

źródło: Borussia.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama06.12.2019 08:46
@Matilegolas
Oj,ale to nie jest Rose z Tottenham, tylko trener Gladbach
06.12.2019 08:43
Nie żeby coś, ale co tydzień ktoś tak mówi:) Jutro czeka nas najważniejszy mecz w rundzie jesiennej tego sezonu. Liczę na popis naszych i wysoką wygrana.
05.12.2019 20:19
Musimy się zrewanżować Mourinho.
05.12.2019 15:18
Przejedziemy się po nich :)
05.12.2019 15:00
też uważam, że ich rozniesiemy
05.12.2019 14:59
Jeśli chcecie w tym sezonie walczyć z nami o tytuł to tym meczem może pokazać że jesteście gotowi. Nie sądzę jednak że przegramy dwa mecze z rzędu, mało tego, uważam że wygramy wysoko!!