DieRoten.pl
Reklama

Rookie of the Month: De Ligt nominowany

fot. skwiot.pl
Reklama

Tradycyjnie już, jak co miesiąc – fani z całego świata mogą głosować na najlepszego młodego (debiutującego) zawodnika w ostatnich tygodniach w niemieckiej pierwszej Bundeslidze.

Poznaliśmy już listę trzech zawodników, którzy są nominowani do kolejnej edycji Rookie of the Month. Wśród nominowanych graczy znalazł się nowy nabytek bawarskiego klubu, a będąc dokładniejszym Matthijs de Ligt.

W głosowaniu na najlepszego młodego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko kibice, ale i również kluby i eksperci Bundesligi. Waga głosów jest podzielona w następujący sposób: fani 40%, drużyny 30% oraz eksperci 30%.

Piłkarze nominowani są na podstawie swoich występów, które będą uzupełnione o liczbę punktów zdobytych w Fantasy Managerze. Zawodnik U-23, który danego miesiąca otrzyma w sumie najwięcej oczek, znajdzie się w gronie trzech nominowanych (stała liczba każdego miesiąca).

Począwszy od sezonu 2019/20 przyznawana jest też statuetka z tytułu „Rookie of the Month”. Pod koniec sezonu z kolei zostanie wybrany Najlepszy Młody Zawodnik Sezonu.

Nominowani:

− Dion Beljo (21, lat Chorwacja)
− Henning Matriciani (Schalke, 23 lata)
− Matthijs de Ligt (Bayern, 23 lata)

>>> Głosować można tutaj. <<<

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...