DieRoten.pl
Reklama

Roma rozmawia z Bayernem ws. Sabitzera

fot. skwiot.pl
Reklama

Latem 2023 roku po półrocznym wypożyczeniu do Manchesteru United, do Monachium powrócił środkowy pomocnik Marcel Sabitzer.

Choć wcześniej mówiło się, że Austriak zostanie wykupiony przez szefów „Czerwonych Diabłów” po przekonujących występach, to ostatecznie Anglicy wycofali się z pomysłu transferu definitywnego pomocnika Bayernu Monachium.

Marcel Sabitzer co prawda powrócił do FCB, ale liczne źródła nie mają wątpliwości, iż 29-latek nie ma żadnych perspektyw w zespole monachijczyków, dlatego też odejście w letnim okienku transferowym jest więcej niż prawdopodobne.

„Bawarczycy” nie zamierzają stawiać żadnych przeszkód na drodze reprezentanta Austrii, jeśli na stole pojawi się odpowiednia oferta. Jak donosi z kolei „Gazzetta dello Sport”, szczególnie zainteresowana usługami pomocnika ma być włoska AS Roma.

Rzymianie nie tylko mieli złożyć ofertę, ale i również pozostają w stałym kontakcie z monachijczykami. Wielkim fanem Austriaka jest Jose Mourinho, który już zeszłego roku chciał sprowadzić „Sabiego”. Niemniej jednak problemem może okazać się fakt, że rzymski klub chciałby wypożyczyć Marcela, podczas gdy FCB pragnie sprzedać Sabitzera.

Mistrzowie Niemiec mają oczekiwać za swojego zawodnika około 15 milionów euro. Warto przy okazji wspomnieć, że oprócz AS Romy, zainteresowanie wyraża także Besiktas, o czym informował niedawno portal „Fanatik”. W przeciwieństwie do Włochów, Turcy mają być skłonni spełnić żądania finansowe Bayernu i kupić austriackiego piłkarza.

Źródło: GdS
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...