DieRoten.pl
Reklama

Rolfes: Nie mieliśmy szans z Bayernem

fot. DieRoten.pl
Reklama

Nie dalej jak wczoraj wieczorem, do akcji w rozgrywkach niemieckiej pierwszej Bundesligi powrócili zawodnicy pierwszej drużyny Bayernu Monachium.

Jak już wiemy monachijczycy na swoim podwórku podejmowali Bayer 04 Leverkusen, gdzie obowiązki trenera pełni Gerardo Seoane. Mistrzowie Niemiec zareagowali wręcz po mistrzowsku na ostatnie słabe wyniki i wykonali pierwszy krok w drodze powrotu na szczyt tabeli ligowej.

Ostatecznie pojedynek na Allianz Arenie w Monachium zakończył się wygraną 4:0 na korzyść „Bawarczyków”, którzy nie pozostawili swoim rywalom żadnych złudzeń. Po spotkaniu na temat gry swojej drużyny wypowiedział się Simon Rolfes, czyli dyrektor sportowy B04.

− Sposób w jaki nasi chłopcy grali jest nie do przyjęcia. Nie mieliśmy szans. To jak graliśmy, bez odwagi, bez chęci do biegania, nie będąc obecnym w pojedynkach lub w ogóle nie wchodząc na boisko, nie możemy tak robić – powiedział Rolfes.

− Sytuacja jest oczywiście rozczarowująca, to co musi się zmienić to wydajność w podstawowych rzeczach, tego właśnie zabrakło i dlatego nie mieliśmy żadnych szans – dodał.

Dyrektor sportowy klubu z Leverkusen odniósł się również do osoby Gerardo Seoane, którego posada od początku sezonu wisi na włosku z racji na fatalne wyniki Bayeru 04. Rolfes zaznaczył jednak, że Szwajcar nie zostanie zwolniony po porażce z Bayernem.

− Tak, jego posada jest bezpieczna, ale mimo wszystko musimy zacząć odnosić sukcesy w krótkim okresie i każdy jest za to odpowiedzialny. Musimy w pełni skupić się na Porto. Pozytywem jest to, że we wtorek zagramy inaczej. Chcemy wygrać, to nasz obowiązek – podsumował Simon Rolfes.

Źródło: DAZN
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...