Robben zapewnia 3 punkty!

Arjen Robben był dzisiaj bohaterem Bayernu Monachium. Dzięki trafieniu Holendra Bawarczycy zanotowali siódme zwycięstwo z rzędu na trzech frontach i zniwelowali stratę do Borussi Dortmund do 3 punktów. Było to niezwykle ważne zwycięstwo dla Bawarczyków, którzy znajdują się w decydującej fazie sezonu we wszystkich rozgrywkach.

ZOBACZ BRAMKĘ Z TEGO MECZU!

Trener FCB Jupp Heynckes postanowił dać chwilę odpoczynku swoim kilku asom. Na boisku od pierwszych minut pojawili się Diego Contento, Anatolij Tymoszczuk i Danijel Pranjić, którzy zastąpili Davida Alabę, Luiza Gustavo oraz Francka Ribery'ego.

"To będzie ciężki pojedynek. W ostatnich latach nie udawało nam się wygrać na ich terenie" mówił przed pierwszym gwizdkiem Karl-Heinz Rummenigge. A jak wyglądała potyczka, która zakończyła się wywalczoną wygraną FCB? Poniżej relacja z tego meczu:

Przebieg spotkania:
7. minuta: Philipp Wollscheid z 6 metrów strzela głową na bramkę FCB, jednak na miejscu jest Manuel Neuer.
14. minuta: Wrzutka Chandlera, Hlousek przedłuża piłkę, z którą mija się Lahm, ale Neuerowi udaje się piąstkować.
18. minuta: Rzut wolny dla Bayernu. Robben zagrywa w pole karne, tam najwyżej wyskakuje Badstuber, ale piłka minimalnie mija bramkę gospodarzy.

23. minuta: Pinola uderza z 25 metrów. Futbolówka przelatuje obok bramki Neuera.
32. minuta: Pranjić wrzuca do niepilnowanego Robbena, jednak uderzenie Holendra nie jest skuteczne.
43. minuta: W polu karnym FCB futbolówkę główkuje Simons, ale obrona Bayernu wyjaśnia sytuację.

49. minuta: Pierwsza okazja po przerwie. Muller oddaje strzał z 8 metrów, ale piła ląduje w rękach Schaefera.
66. minuta: Robben wypuszcza na puste pole Mullera, ten zagrywa do niepilnowanego Gomeza, a ten umieszcza piłkę w siatce. Sędzia odgwizduje pozycję spaloną, której nie było.
69. minuta: Arjen Robben wyprowadza FCB na prowadzenie! Kroos odbiera piłkę przed polem karnym FCN i wrzuca ją do Ribery'ego, który przegrywa pojedynek z Schaeferem, jednak chwilę potem Francuza wyręcza Robben - 1:0!
75. minuta: Mak ogrywa dwóch obrońców FCB, ale w ostatniej chwili zostaje zastopowany przez Badstubera.
87. minuta: Co za okazja! Mario z kilku metrów strzela głową, jednak futbolówka trafia tylko w poprzeczkę!
88. minuta: Szczęście FCB! Strzałz 30 metrów sprawił wiele problemów Neuerowi, który sparował futbolókę na poprzeczkę! 120 sekund później zakończyło się spotkanie.

1. FC Nürnberg - FC Bayern 0:1 (0:0)

1. FC Nürnberg: Schäfer - Feulner, Maroh, Wollscheid, Pinola - Balitsch (68. Cohen), Simons - Chandler, Didavi (77. Bunjaku), Hlousek (46. Mak) - Pekhart

FC Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Contento - Tymoshchuk (55. Schweinsteiger), Kroos (80. Luiz Gustavo) - Robben, Müller, Pranjic (57. Ribéry) - Gomez

Rezerwowi: Butt, Alaba, Rafinha, Olic

Sędzia: Felix Zwayer (Berlin)

Widzów: 48.548

Bramka: 0:1 Robben (69.)

Żółta bramka: Wollscheid, Chandler / Luiz Gustavo,Robben