Robben nie zagra do końca roku!?

Gdy przed rokiem Bayern na początku sezonu przegrał 1:2 z Mainz – zarząd zareagował natychmiastowo i kupił za 24 mln euro Arjena Robbena z Realu Madryt. Holender zadebiutował zaraz w następnym meczu gdzie zdobył dwie bramki.

To, że gwiazda Bayernu nie będzie mogła pomóc zespołowi w meczu z K’lautern było już od dawna wiadome. Ale teraz pojawiła się jeszcze bardziej szokująca informacja dla kibiców Bayernu niż przegrana 2:0 na Betzenbergu.

Arjen  może nie zagrać już w tym roku żadnego spotkania w barwach FC Bayernu. Christian Nerlinger: „pod dużym znakiem zapytania stoi to czy Robben zagra jeszcze w tej rundzie”.

Wiele pytań w sprawie Holendra. Robben grał na Mistrzostwach Świata w RPA pomimo kontuzji mięśnia, w czasie tych występów uraz ten się pogłębił. Początkowo mówiło się o przerwie do 2 miesięcy.

Teraz gdy Robben w trakcie swojego urlopu przyjechał na badania kontrolne do Monachium okazało się że w jego mięśniu nadal są płyny. Nerlinger: „proces leczenia się urazu nie jest zadowalający. Może minąć jeszcze sporo czasu zanim Arjen odzyska pełnię sił”.

Bayern bez Robbena oraz nowych zawodników na rundę jesienną? – wszystko na to wskazuje.

A Bawarczycy potrzebowaliby wzmocnień – w szczególności w obronie co tez było widać w ostatnim spotkaniu. Rywale rozpracowali defensywę Bayernu w 2 minuty strzelając dwie bramki – pojawiło się mnóstwo błędów indywidualnych.

Nerlinger mówi krótko: „wiedzieliśmy już wcześniej, że wielu naszych zawodników nie jest jeszcze przy swoich 100%. Błędem by było powiększać teraz kadrę i potem mieć wielu niezadowolonych pilkarzy na trybunach”.

Źródło: bild.de