Robben i van Gaal zwyciężają

Zdobycie Mistrzostwa Niemiec, jak i Pucharu DFB pokazuje, jak dominujący był Bayern Monachium w mijającym sezonie, szkoda, że nie udało się wygrać Ligi Mistrzów. Dojście „tylko” do finału nie jest jednak rozczarowaniem, bo będąc absolutnym numerem jeden w Niemczech i numerem dwa w Europie można być z siebie dumnym. Na otarcie łez Bawarczycy otrzymują kolejne odznaczenia, które po raz kolejny pokazuje, kto jest ojcem sukcesu drużyny.

Prestiżowy „Kicker” jak co roku wybrał najlepszego piłkarza grającego w Niemczech i najlepszego trenera. W głosowaniu 241 piłkarzy w imponujący sposób w pierwszej kategorii wygrał Arjen Robben! Zdobywając niewiarygodne 71,2% zdeklasował zdecydowanie króla strzelców BL, Edina Dzeko, który mając 6,7% poparcia wyprzedził kolejnego Bawarczyka Bastiana Schweinsteigera, który zdobył 5,4%. Dla porównania rok temu Masut Ozil zwyciężył w tym plebiscycie z 38,1% głosów. Średnia głosów, jaką osiągnęli zwycięscy ostatnich 10 lat wyniosła 44.2%, co po raz kolejny potwierdza nieprzeciętność 26 latka.

Louis van Gaal przed Grossem i Magathem

W kategorii najlepszego trenera zwycięzcą został Louis van Gaal, zdobywając 37,4% głosów. Drugi w tej kategorii był Christian Gross(19.7%), a trzeci Felix Magath(17,2%).

Jeśli mowa o najlepszych bramkarzach, to Hans-Jörg Butt znalazł się na 3 miejscu, zdobywając 10% głosów.  Pierwsze miejsce zajął Manuel Neuer(30%), a drugie Rene Adler(13,6%).