Robben i koledzy gromią WKS 5:0

Wczorajszego dnia mogliśmy na własne oczy ujrzeć próbkę możliwości Arjena Robbena po jego ostatnich morderczych treningach przy Saebener Strasse w Monachium.

Podczas gdy niektórzy zawodnicy Bayernu Monachium od pewnego czasu cieszą się zasłużonymi urlopami, to tacy piłkarze jak Arjen Robben czy dla przykładu Arturo Vidal przebywają obecnie na zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych.

Wczorajszego wieczoru kadra narodowa Holandii mierzyła się z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Od samego początku w zespole „Oranje” mogliśmy podziwiać Arjena Robbena, który od dłuższego czasu pełni funkcję kapitana holenderskiej reprezentacji.

Wynik spotkania został otwarty już w 13. minucie, kiedy to golkipera WKS pokonał Veltman. W 32. minucie starcia na stadionie De Kuip w Rotterdamie arbiter główny podyktował na korzyść Holendrów rzut karny, który pewnie wykorzystał Arjen Robben.

Cztery minuty później Holendrzy dobili swoich rywali strzelając bramkę na 3:0, zaś przepiękną asystą popisał się Arjen Robben. Po zmianie stron podopieczni Dicka Advocata zdobyli jeszcze dwie bramki, zaś skrzydłowy Bayernu Monachium grał do 78. minuty spotkania.

Zespół "Oranje" zagra jeszcze niezwykle ważnym mecz kwalifikacyjny do Mundialu z Luksemburgiem 9 czerwca, zaś dwa dni później odbędzie się sparing z Maroko.