Robben coraz bliższy powrotu!

Choć Arjen Robben nie może mówić o zbyt wielkim szczęściu w tym sezonie, to wszystko wskazuje, że już niebawem holenderski skrzydłowy powinien wrócić do gry.

Legendarny skrzydłowy Bayernu Monachium poczynił kolejny wielki krok w drodze do swojego upragnionego powrotu do gry! Najnowsze informacje w sprawie stanu zdrowia 35-letniego skrzydłowego ma dla nas niemiecki dziennik „Bild”, który obserwował wczoraj pomocnika w akcji podczas treningu.

Jak się dowiedzieliśmy Arjen Robben trenował w środę intensywnie przez ponad 60 minut! Co więcej Holender ćwiczył bez najmniejszych problemów i nie odczuwał żadnego bólu w łydce, udzie czy pachwinie.

Skrzydłowy pracował nie tylko nad swoimi strzałami, podaniami czy dryblingiem, ale i również biegał oraz ukończył kilka sprintów na pełnych obrotach. Wszystko odbyło w jak najlepszym porządku, zaś sam zawodnik ma nadzieję, że wróci do gry na kilka ostatnich spotkań tego sezonu.

Po raz ostatni Robben miał okazję wystąpić w oficjalnym meczu bawarskiego klubu pod koniec listopada ubiegłego roku (zdobył wtedy dwie bramki w wygranym 5:1 meczu Ligi Mistrzów z Benfiką). Od tamtej pory 35-latek boryka się z kolejnymi urazami (udo, łydka).

Co prawda sobotni mecz z Werderem będzie raczej zbyt wczesnym krokiem dla Holendra, ale całkiem możliwe, że wróci już na mecz Pucharu Niemiec z bremeńczykami lub pojedynek ligowy z 1. FC Nuernberg (28 kwietnia). Łączny dorobek Robbena w tym sezonie to 15 spotkań (963 minuty na boiskach), 5 bramek oraz 2 asysty.

Źródło: Bild.de