Rio 2016: Niemcy ze srebrem

Za nami finał Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016 roku, w którym zmierzyli się gospodarze z Niemcami. W związku z tym, iż regulaminowe 90 minut gry i 30 minutowa dogrywka nie wyłoniły zwycięzcy tego spotkania, to o losach miały zadecydować rzuty karne.

W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się Brazylijczycy, którzy wzorowo wykonali swoje jedenastki, podczas gdy w obozie Niemców swojej szansy nie wykorzystał były napastnik Bayernu Monachium – Nils Petersen. Ostatecznie Brazylia pokonała Niemców w rzutach karnych 5-4 i zdobyła tym samym złoty medal Igrzysk Olimpijskich.

Dla przypomnienia dodajmy, że w drużynach narodowych biorących udział w IO mogli brać udział zawodnicy U23 oraz trzech wybranych przez trenera zawodników, którzy mieli więcej niż 23 lata.

Brazylia U23 - Niemcy U23 1:1

Bramki: 1:0 - Neymar 27' oraz 1:1 - Max Mayer 59'

Brazylia: Weverton - Marquinhos, Rodrigo Caio, Douglas Santos, Zeca, Renato Augusto, Luan, Walace, Neymar, Gabriel Barbosa (70' Felipe Anderson), Gabriel Jesus (95' Rafinha).

Niemcy: Timo Horn - Jeremy Toljan, Niklas Suele, Matthias Ginter, Lukas Klostermann, Sven Bender (115' Max Christiansen), Lars Bender (67' Grischa Promel), Max Meyer, Serge Gnabry, Davie Selke (76' Nils Petersen), Julian Brandt.