DieRoten.pl
Reklama

Richards opuści Bayern?

fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Reklama

Na ten moment z pierwszego zespołu Bayernu Monachium odeszło trzech zawodników – dwóch środkowych pomocników oraz jeden stoper.

Będąc dokładniejszym mowa o takich zawodnikach jak Niklas Suele  (darmowy transfer do BVB), Corentin Tolisso (darmowy transfer do Olympique Lyon) oraz Marc Roca, który odszedł za 12 mln euro podstawy plus 5 milionów euro w bonusach do Leeds United.

Niewykluczone, że tego lata jeszcze jeden lub dwóch graczy pierwszego zespołu zmieni otoczenie klubowe. Niemiecki portal „TZ” powołując się na belgijski „Het Nieuwsblad” donosi, że Omar Richards znalazł się na celowniku klubu Royal Antwerp FC.

Warto przy okazji nadmienić, iż Belgowie pozyskali niedawno Christophera Scotta z Bayernu, który miał ich kosztować około 1,4 mln euro.

Mówi się, że mistrzowie Niemiec oczekują za Anglika około 12 milionów euro, co może być jednak problemem, albowiem ekipa z Belgii nie jest w stanie zapłacić takiej sumy transferowej za 24-latka, którego szacunkowa wartość wynosi w tej chwili około 7 milionów euro.

Wspomina się również o możliwym wypożyczeniu, ale wątpliwym jest, aby monachijczycy zgodzili się na taki scenariusz. Z drugiej strony zainteresowany usługami 24-latka w dalszym ciągu pozostaje VfB Stuttgart, który może tego lata stracić Bornę Sosę.

Omar Richards

Anglik na Allianz Arenę trafił latem 2021 roku na zasadzie wolnego transferu z Reading. Od momentu swojego debiutu w pierwszej drużynie rekordowego mistrza Niemiec, Omar Richards zdobył z kolegami 2 tytuły, rozegrał 17 spotkań oraz zaliczył 1 asystę.

Źródło: TZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...