Rezerwy znów bez zwycięstwa

Po meczu pełnym walki, grając ponad połowę spotkania w osłabieniu po czerwonej kartce z 43 minuty dla obrońcy Felixa Pohla drużyna rezerw Bayernu prowadzona przez Heiko Vogela bezbramkowo zremisowała w derbach z ekipą rezerw TSV 1860 Monachium.

"Cieszę się, że zachowaliśmy czyste konto." – powiedział Heiko Vogel po końcowym gwizdku. "Dzięki dobremu przygotowaniu fizycznemu potrafiliśmy mądrze bronić się w drugiej połowie. W osłabieniu radziliśmy sobie lepiej niż w równej liczbie zawodników, przez co zostaliśmy nagrodzeni jednym punktem."

Bawarczycy rozpoczęli niemal identycznym składem jakim cztery dni wcześniej zainaugurowali zmagania w lidze meczem z Illertissen (1:1). Jedyną zmianą w pierwszej jedenastce było pojawienie się Fabiana Benko w miejsce Milosa Pantovica. Tym samym 17-letni Benko świętował swój debiut w wyjściowym składzie w rozgrywkach ligi regionalnej. Tak jak poprzednio natomiast Vogel nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Leopolda Zingerle, Patricka Pucheggera, Steevena Ribéry oraz Niklasa Dorscha.

Po dwóch kolejkach ekipa rezerw Bayernu Monachium z dwoma punktami na koncie plasuje się na 16. miejscu w tabeli Ligi Regionalnej, jednakże wszyscy rywale rozegrali już o jedno lub o dwa spotkania więcej.

Kolejnym spotkaniem o ligowe punkty będzie dla rezerw 8 sierpnia o godzinie 16 wyjazdowy mecz z drużyną TSV 1896 Rain am Lech.