Rezerwy wyszarpały wygraną

Po bardzo emocjonującym spotkaniu na Grunwalder Stadion FC Bayern II pokonał TSV Buchubach 3:2 (2:1). Podopieczni Erika ten Haga musieli sporo się napracować, aby przed własną publicznością wręcz wyszarpać komplet punktów w tej potyczce. Dla zajmujących 3. miejsce w tabeli Bawarczyków było to 13. zwycięstwo w tym sezonie. FCB II traci do TSV II dwa punkty, zaś do lidera z Wurzburgu 6 "oczek".

Pojedynek nie rozpoczął się najlepiej dla gospodarzy, bowiem już praktycznie od samego początku musieli oni gonić wynik. Stało się tak za sprawą trafienia już w 7. minucie autorstwa Christiana Bruci. Na wyrównanie miejscowi fani musieli poczekać do 24. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Gerrit Wegkamp. Przed przerwą do siatki trafił jeszcze Stefan Buck (42.).

Po zmianie stron długo utrzymywał się wynik 2:1 dla Bayernu, jednak w 79. minucie sędzia zdecydował się podyktować rzut karny dla przyjezdnych. Ten stały fragment gry na bramkę zamienił Aleksandro Petrovic, jednak radość gości zakończył w 83. minucie niezawodny w ostatnim czasie Lukas Gortler (83.).