Rezerwy Bayernu nie zwalniają! Trzecie zwycięstwo z rzędu!

Druga drużyna Bayernu Monachium pod wodzą nowego trenera Holgera Seitza nie zwalnia tempa − piłkarze rezerw FCB mają już za sobą trzeci mecz nowego sezonu bawarskiej ligi regionalnej.

Meritan Shabani i spółka mogą pochwalić się kolejnym zwycięstwem i trzema punktami – wczoraj podopieczni Holgera Seitza ograli na własnym podwórku na Gruenwalder Stadion ekipę FV Illertissen 2:0. Bramki dla FCB II zdobywali kolejno Kwasi Okyere Wriedt oraz Meritan Shabani.

Druga drużyna „Bawarczyków” ma za sobą póki co zaledwie trzy spotkania w bawarskiej lidze regionalnej. Komplet zwycięstw sprawia, że monachijczycy zajmują obecnie piątą lokatę w tabeli, lecz mają do rozegrania jeszcze dwa zaległe mecze.

Koniec końców było to zasłużone zwycięstwo. Mimo wszystko tak jak się spodziewaliśmy był to ciężki mecz przeciwko drużynie grającej z wielką pasją i zaangażowaniem. Mieliśmy wiele przeciętnych momentów, ale zdarzały się też sytuacje, z których nie możemy być zadowoleni. Musimy dalej ciężko pracować – powiedział po meczu trener Seitz.

Holger Seitz tym razem zastosował ustawienie 3-4-3. W bramce zagrał Christian Fruechtl, zaś w obronie mogliśmy oglądać w akcji takich zawodników jak Nicolas Feldhahn, Paul Will oraz Jonathan Meier. Przed nimi zagrali z kolei  Welzmueller, Shabani, Tuerkkalesi oraz Koehn. Ofensywne trio tworzyli  Jeong, Wriedt i Nollenberger.

Bayern rozpoczął spotkanie na Gruenwalder bardzo dobrze, ale goście z Illertissen również mieli swoje dobre momenty w pierwszej części spotkania. Pierwszą bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki miał w 23. minucie Wriedt, ale Kielkopf nie dał się ograć. Chwilę później moment niezrozumienia i mały błąd w szeregach FCB mógł doprowadzić do utraty bramki, ale na szczęście piłka minimalnie minęła światło bramki.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką w polu karnym. Do jedenastki podszedł Wriedt, który pewnie wykorzystał okazję i zdobył bramkę.  Dziewięć minut później było już 2:0, kiedy to Shabani huknął z 15 metrów i wpakował piłkę do bramki FV Illertissen.

Po zmianie stron „Bawarczycy” przeważali i dominowali w niemalże każdym momencie pojedynku. Z minuty na minutę klub podkręcał tempo, zaś bliscy szczęścia byli m. in. Jeong oraz Wriedt. Mimo wszystko przyjezdna ekipa nie zamierzała się tylko bronić, wręcz przeciwnie.

W ostatnim kwadransie goście coraz częściej atakowali bramkę Fruechtla, który spisywał się jednak bardzo dobrze. Wynik nie uległ już zmianie i druga drużyna FCB odniosła swoje trzecie zwycięstwo z rzędu. W nadchodzący piątek klub czeka wyjazd do Pasawy, gdzie przyjdzie im zagrać z SV Schalding Heining.

Bayern II 2:0 (2:0) FV Illertissen

Bramki: 1:0 Wriedt (35’), 2:0 Shabani (44’)

Bayern II: Fruechtl - Feldhahn, Will, Meier - Tuerkkalesi, Welzmueller, Shabnai (85. Zaiser), Koehn - Jeong (63. Mayer), Wriedt, Nollenberger (74. Franzke)