DieRoten.pl
Reklama

Rene Maric asystentem Kompany’ego?

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to być może jeszcze dziś Vincent Kompany zostanie ogłoszony nowym trenerem Bayernu.

Niemieckie i belgijskie media zgodnie donoszą, że wszystko zmierza w pozytywnym kierunku i lada moment Vincent Kompany powinien oficjalnie objąć stanowisko nowego trenera Bayernu Monachium.

Choć Belg nie zastąpił jeszcze Thomasa Tuchela, to w prasie toczą się już dyskusje odnośnie tego, kto mógłby znaleźć się w sztabie szkoleniowym nowego szkoleniowca ekipy rekordowego mistrza Niemiec. Mówi się, że z obecnego składu trenerskiego Burnley, niewiele osób „podąży” za 38-latkiem.

Jak z kolei donosi lokalny „TZ” oraz dziennikarze Manuel Bonke i Philipp Kessler, monachijczycy rozważają awans Rene Marica, który przypomnijmy od kilku miesięcy pełni funkcję trenera młodzieżowego zespołu FCB do lat dziewiętnastu.

31-latek miałby zostać nowym asystentem w zespole Kompany’ego, choć w Monachium toczą się jeszcze dyskusje, czy sam zainteresowany chciałby podjąć się tego zadania, czy pozostać w Campusie i pracować z utalentowaną młodzieżą bawarskiego klubu.

Kompany i Maric znają i rozumieją się świetnie

Podobne informacje przedstawił także dziennik „Bild”, który dodał, że Maric i Kompany znają i cenią się bardzo wysoko. Wystarczy wspomnieć, że obaj ukończyli kurs trenerski w Belgii w tym samym czasie i rozumieją się doskonale. Pod uwagę brana jest również kandydatura Holgera Seitza (trener FCB II) jako asystenta Vincenta Kompany’ego.

Źródło: AZ / Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...