Remis po bardzo słabym meczu na Estadio Mestalla

Zadanie wykonane - Bayern zdobył jeden punkt i utrzymał fotel lidera. Gra rekordowego Mistrza Niemiec pozostawiała jednak wiele do życzenia.

Spotkanie rozpoczęło się tak, jak wyobrażali sobie to wszyscy kibice Bawarczyków. Bayern zdominował Valencię, jednak nie potrafił stworzyć sobie dogodnych sytuacji.Gracze Mauricio Pellegriniego ograniczali się do wyprowadzania kontr. Przełomowym moment spotkania była zasłużona czerwona kartka w 34. minucie dla Barragana, który brutalnie sfaulował Davida Alabę. Od tego moment gra Valencii niespodziewanie wyglądała lepiej. Wyróżniającą się postacią był Algierczyk Feghouli. Na przerwę obie ekipy schodziły z remisem 0:0.

W drugiej połowie Bayern miał przycisnąć rywala i w swoim stylu wbić mu kilka bramek. Niestety, do niczego takiego nie doszło. Gracze Bayernu wyglądali bardzo słabo i nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Vincenta Guaitaty. Mimo, że Valencia grała w "10" to potrafiła wyprowadzać bardzo niebezpieczne kontry. Najlepszą okazję zmarnował gwiazdor ,,Nietoperzy" Roberto Soldado. Pierwszą bramkę na Estadio Mestalla kibice zobaczyli dopiero w 77. minucie. Do siatki po indywidualnej akcji trafił najlepszy zawodnik tego spotkania - Feghouli. Wydawało się, że Bayern nie będzie potrafił podnieść się po tym ciosie. Bawarczycy dalej bardzo wolno budowali swoje akcję, ale dzięki dobrej wrzutce Philippa Lahma i kapitalnej asyście wprowadzonego w drugiej połowie Mario Gomeza do siatki rywali trafił Thomas Mueller(82.min). W kolejnych minutach obie drużyny nie stworzył żadnych szans bramkowych. Jedyną sytuacją wartą odnotowania był strzał z dystansu Bastiana Schweinsteigera

Mecz zakończył się remisem, który dzięki korzystnemu wynikowi w Mińsku (BATE przegrało z Lille 0:2) dał awans do fazy pucharowej obu drużynom. Bayern jest w komfortowej sytuacji, ponieważ zdołał utrzymać pozycję lidera. Zwycięstwo w następnym meczu na własnym stadionie z BATE zapewni Bawarczykow pewny awans z pierwszego miejsca.

FC Valencia: Guaita, Barragán, R. Costa, Rami, Cissokho, T. Costa, Parejo(75.Jonas), Feghouli, Banega(80.Albelda), Guardado(86.Valdes), Soldado

Bayern Monachium: Neuer; Lahm, Dante, Badstuber, Alaba; J. Martínez, Schweinsteiger; Muller, Kroos(66.Kroos), Ribery(79.Gomez); Pizarro(66.Mandzukić)