DieRoten.pl
Reklama

Rekord finansowy! 854,2 mln € obrotów!

fot. Photogenica
Reklama

Z roku na rok Bayern Monachium notuje coraz to większy rozwój ekonomiczny. Mimo problemów gospodarczych na całym świecie, monachijczycy zanotowali kolejny z rzędu rok z zyskami!

Podczas dzisiejszego Walnego Zgromadzenia Bayernu, dyrektor finansowy FCB, czyli Michael Diederich przedstawił liczby i wyniki finansowe za miniony sezon 2021/22. Jak się okazuje, był to rekordowy dla monachijczyków rok!

Ogólnie rzecz biorąc „Bawarczycy” zanotowali obroty na poziomie 854,2 mln euro, co jest nowym rekordem w historii bawarskiego klubu (poprzedni wyniósł 750,4 mln euro z sezonu 2018/19).

Jakby tego było mało, to łączny zysk po opodatkowaniu, czyli „na czysto” wyniósł 35,7 mln euro, co jest wielkim osiągnięciem na skalę całego światowego futbolu, albowiem niemalże wszystkie kluby notują ujemne bilanse, czego nie można jednak powiedzieć o „Die Roten”.

− Bayern może po raz kolejny spojrzeć wstecz na niezwykle udany rok pod względem finansów. W trudnym otoczeniu makroekonomicznym charakteryzującym się inflacją i recesją w naszym kraju, odnotowujemy rekordową sprzedaż i znaczny wzrost rentowności w porównaniu do poprzedniego sezonu – powiedział Diederich.

− Wynik ten świadczy o naszej sile finansowej i podnosi kapitał własny do nowego rekordowego poziomu! Jednocześnie FCB pozostaje wolne od długów – to wyjątkowe zjawisko w czołówce europejskiej piłki nożnej i kolejna cecha naszej niezależności finansowej – podsumował Micheal Diederich.

Raport finansowy za sezon 2022/23:

Raport finansowy z poprzedniego sezonu znajdziecie pod tym linkiem.

 

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...