DieRoten.pl
Reklama

Rech: Glodis jest dla nas bardzo ważna

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Nie tylko w męskiej, ale i również w pierwszej żeńskiej drużynie Bayernu Monachium doszło do licznych zmian w ramach sezonu 2023/2024.

Mowa przede wszystkim o zmianie w hierarchii FCB Frauen – od niedawna nową kapitanką jest Glodis Perla Viggosdottir, która przy okazji awansu otrzymała także nowy długoterminowy kontrakt do końca czerwca 2026 roku.

W rozmowie dla klubowych mediów, na temat 28-letniej Islandki wypowiedział się ostatnio menadżerka Bayernu, czyli Bianca Rech, która podkreśliła otwarcie, że reprezentantka Islandii jest bardzo ważna z racji na swoje umiejętności oraz cechy przywódcze.

− Glodis wzięła na siebie w zeszłym sezonie wielką odpowiedzialność za nas, przewodziła nam i w znaczący sposób przyczyniła się do sukcesu naszego zespołu – powiedziała Rech.

− Pokazała znakomite występy i jest dla nas bardzo ważna, szczególnie w linii defensywy. Ogólnie rzecz biorąc, w zeszłym roku Glodis zrobiła kolejny ogromny krok w swoim ogólnym rozwoju i jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi, że możemy nadal wspierać ją w rozwoju – podsumowała Bianca Rech.

Warto podkreślić, że w minionym sezonie 2022/23, który to zakończył się mistrzostwem Niemiec dla FCB Frauen, Glodis jako jedyna zawodniczka z pola w całej Bundeslidze, rozegrała wszystkie możliwe minuty na boisku. Viggosdottir do Bayernu trafiła latem 2021 roku, zaś jej dorobek od tamtej pory to 70 spotkań, 6 bramek oraz 3 asysty.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...