Reakcje: Dortmund wykorzystał nasze błędy

W ostatnim meczu Superpucharu Niemiec drużyna prowadzona przez Niko Kovaca rozegrała swoje pierwsze oficjalne spotkanie w sezonie 2019/20. Tym razem monachijczycy mierzyli się z ekipą Borussią Dortmund.

Piłkarze Bayernu nie sprostali zadaniu i zostali pokonani przez dortmundczyków 2:0 po bramkach Alcacera oraz Sancho. Po spotkaniu tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Niko Kovac, ale i również poszczególni piłkarze rekordowego mistrza Niemiec. Swoich głosów użyczyli też dortmundczycy.

Niko Kovac:

Oczywiście jesteśmy smutni po tej porażce. Sądzę, że zagraliśmy OK, ale nie był to bardzo dobry mecz, było OK. Dominowaliśmy, ale popełniliśmy dwa błędy, które wykorzystał Dortmund. Nie wykorzystaliśmy swoich okazji, dlatego też przegraliśmy. To nasz czwarty tydzień przygotowań. To był też pierwszy mecz, w którym każdy grał po 90 minut, więc nie możesz oczekiwać więcej w takiej sytuacji. Nie jestem rozczarowany, ale oczywiście nie był to świetny występ. Musimy wykorzystywać swoje okazje.

Manuel Neuer:

− Podobała mi się pierwsza połowa, powinniśmy strzelić gola. Potem zaprosiliśmy BVB sami popełniając błędy, które doprowadziły do straty dwóch bramek. Jeśli uniknęlibyśmy tych błędów, to mielibyśmy wielką szansę na wygraną. Jednakże w zasadzie nadal jesteśmy zadowoleni z okresu przedsezonowego.

Joshua Kimmich:

− Wygrali zasłużenie, nawet jeśli nie byli lepsi. Widzieliśmy dwie słabe drużyny w pierwszej połowie. Zaatakowaliśmy w drugiej połowie i szybko straciliśmy bramkę. Dortmund popełniał błędy, ale problemem polegał na tym, że my robiliśmy ich jeszcze więcej, zaś BVB wykorzystywała je. Poziom gry nie był tak wysoki, gdyż obie drużyny popełniały wiele błędów.

Marco Reus:

− To był dobry start. Ten mecz nie był odpowiednim wyznacznikiem, ponieważ obie drużyny wciąż znajdują się w fazie przygotowań. Bayern miał wielkie szanse i powinien zdobyć choć jednego gola. Jednakże byliśmy bardziej skuteczni dziś, więc zasłużenie wygraliśmy.

Sebastian Kehl:

− Jesteśmy zadowoleni, że wygraliśmy ten tytuł. Zdawaliśmy sobie sprawę, że mecz będzie wybuchowy, więc chętnie przyjmujemy ten tytuł i mamy nadzieję, że będziemy niesieni tym sukcesem.