Reakcje: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

Wczorajszego późnego wieczoru, podopieczni Thomasa Tuchela rozegrali swoje drugie oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po zeszłotygodniowej klęsce z RB Lipsk, tym razem monachijczycy zaprezentowali się lepiej i pokonali Werder aż 4:0. Bramki dla FCB zdobyli Leroy Sane (2), Harry Kane oraz Mathys Tel. Tradycyjnie po zakończeniu meczu, na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Thoma Tuchel:

− Zagraliśmy bardzo solidny, bardzo dobry mecz od początku do końca, nie mieliśmy wzlotów i upadków, ani w koncentracji, ani w energii czy zwartości. Pozostaliśmy cierpliwi, nie robiliśmy żadnych szalonych rzeczy. Czułem, że wszyscy dobrze współpracowaliśmy przez 90 minut. To dobry pierwszy krok.

Sven Ulreich:

− Wnieśliśmy na boisko dokładnie to, co zaplanowaliśmy i nad czym pracowaliśmy podczas przygotowań. Mieliśmy skoncentrowaną grę podaniami i skoncentrowaną grę w obronie. To był klucz do sukcesu, nawet jeśli Brema nie miała zbyt wielu szans.

Harry Kane:

− Zaczęliśmy dobrze od wczesnego gola. Ale potem to był trudny mecz. Cieszę się, że udało mi się strzelić drugiego gola. Potem chłopaki, którzy weszli z ławki, wykonali świetną robotę. Oczywiście byłem trochę zdenerwowany nowym otoczeniem i nowym klubem. Ale kiedy byłem na boisku, instynkt wziął górę i cieszę się, że osiągnęliśmy dobry wynik.

Ole Werner:

− To był oczywiście najgorszy możliwy początek meczu. W pierwszej połowie nie mieliśmy wystarczającej odwagi na boisku, w obronie, ale także w grze w piłkę. Po przerwie radziliśmy sobie lepiej i stwarzaliśmy szanse. Po 0:2 rzuciliśmy wszystko do przodu, a Bayern wniósł świeżą energię. Tak może być przeciwko Bayernowi, ale mimo wszystko jesteśmy rozczarowani. Zwłaszcza w drugiej połowie zrobiliśmy wiele, aby uzyskać lepszy wynik.