Reakcje: Zasługiwaliśmy na zwycięstwo

W ostatnim meczu w ramach niemieckiej 1. Bundesligi, drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna rozegrała swoje czterdzieste pierwsze oficjalne spotkanie w sezonie 2021/22. Tym razem Bayern mierzył się z Augsburgiem.

Po ostatnim przegranym meczu z Villarreal, monachijczycy tym razem pokazali się z nieco lepszej strony i pokonali Augsburg w Bundeslidze 1:0. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Ten mecz był po to, żeby go wygrać. Pierwsza połowa nie była dobra. Oczywiście mamy jedno oko na wtorek, nie chcemy nabawić się kontuzji. Pierwsze 20 minut po przerwie było bardzo dobre, na boisku było czuć atmosferę. Dobrze nam szło. W końcu zasłużyliśmy na zwycięstwo. Jesteśmy w takim momencie sezonu, w którym nie trzeba błyszczeć, ale po prostu wygrywać.

Manuel Neuer:

− Początek nie był zbyt udany. W pierwszej połowie zabrakło nam trochę tempa. Po przerwie szło nam lepiej, mieliśmy więcej dynamiki i więcej okazji do zdobycia bramki. W ostatecznym rozrachunku zasłużyliśmy na zwycięstwo 1:0. Najważniejsze są trzy punkty oraz to, że udało nam się zachować czyste konto i wygrać. Augsburg wygrał dwa ostatnie mecze, więc byli pewni siebie. Ale przez długi czas widać było, że jesteśmy wyraźnie lepszą drużyną. We wtorek będziemy gotowi. To od nas zależy, jaką siłę wniesiemy na boisko. Wierzę w to. Wszyscy jesteśmy podekscytowani. Będziemy walczyć razem z naszymi kibicami na Allianz Arenie.

Leon Goretzka:

− Pierwsza połowa nie była z naszej strony dobra. Brakowało naszej intensywności. Augsburg to bardzo trudna drużyna do gry. Dlatego tym lepiej, że w drugiej połowie poradziliśmy sobie tak dobrze w wielu fazach i wygraliśmy mecz. W końcu o to w tym wszystkim chodzi. We wtorek na pewno będziemy musieli się poprawić i tak też zrobimy. To miejsce będzie płonąć. Wtedy pokażemy grę na miarę Bayernu. Teraz wszystko zależy od tego. To moment, który uwielbiamy, który kibice chcą zobaczyć. W tym okresie roku rozgrywane są mecze pucharowe, w których stawką są tytuły, a kurs na końcówkę sezonu jest ustalony. Jesteśmy tym niezwykle podekscytowani.

Markus Weinzierl:

− Chcieliśmy znaleźć rozwiązania z sytuacji, na co pozwolił nam również Bayern. Ogólnie rzecz biorąc, jak na mecz wyjazdowy spisaliśmy się bardzo dobrze i zasłużyliśmy na coś. Karny był niefortunny.