Reakcje: Zabrakło tej jakości

Nie dalej jak wczoraj popołudniem, podopieczni Juliana Nagelsmanna rozegrali swoje dziewiąte oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po ostatnim zwycięstwie 2:2 nad Interem w Lidze Mistrzów, tym razem monachijczycy zremisowali 2:2 z VfB Stuttgart. Bramki dla FCB zdobyli Mathys Tel oraz Jamal Musiala. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Julian Nagelsmann:

− Nie byliśmy świetni w pierwszych 30 minutach, to często zdarza się po meczu Ligi Mistrzów. Potem graliśmy bardzo dobrze przez 15 minut i zasłużyliśmy na prowadzenie. Pierwsze 15 minut drugiej połowy również było wystarczająco przyzwoite. Mieliśmy wystarczająco dużo szans, aby zdobyć trzecią bramkę. W końcu Stuttgart podjął wiele ryzyka, mieliśmy dobre szanse z kontry, ale zabrakło tej odrobiny jakości. To był jeden z tych klasycznych scenariuszy, kiedy zostawiasz przeciwnika z myślą, że coś jeszcze zostało w grze, a on zdobywa remis po karnym w doliczonym czasie gry. Będziemy trenować w niedzielę i w poniedziałek, będziemy przygotowywać się i próbować wymyślić dobry plan przed meczem z Barceloną.

Thomas Mueller:

− Oddaliśmy te 3 punkty. Po raz pierwszy jestem zirytowany naszym występem. Musimy zrozumieć, że gramy do ostatniego gwizdka, jeśli chcemy wygrać każdy mecz - nieważne, ile razy grasz w tygodniu. To nie był żaden spektakl. Powinniśmy byli zdobyć jedną lub dwie bramki więcej. Manu nie miał wiele do roboty. Oddaliśmy kilka szans Stuttgartowi. Nie jestem zadowolony. Jeśli chcemy wrócić na szczyt tabeli, musimy długo i mocno przyjrzeć się sobie - każdy bez wyjątku.

Serge Gnabry:

– Po prostu nie udało nam się dowieźć zwycięstwa do końca. Musimy być bardziej kliniczni i upewnić się, że nie dajemy przeciwnikowi szansy na powrót do gry. Dobrze, że we wtorek gramy ponownie. Nie ma czasu na narzekanie - musimy się od razu przygotować. Oczekuję od nas wielkiego występu i kolejnego zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Musimy dodać gazu.

Pellegrino Matarazzo:

– Dobrze zaczęliśmy mecz, a potem Bayern stworzył pierwsze szanse w meczu po 30 minutach. W drugiej połowie to była otwarta gra. Chcieliśmy wyżej naciskać i musieliśmy wytrzymać jeden lub dwa kontrataki. Nasza obrona była silna. Myślę, że punkt jest w porządku. Jestem zadowolony z naszego występu i wyniku.