Reakcje: Ta porażka boli

Z ręką na sercu można powiedzieć, że rozpoczynająca się wkrótce przerwa reprezentacyjna dobrze zrobi piłkarzom Bayernu, którzy zdobyli ledwo 2 punkty w 4 ostatnich meczach...

Podopieczni trenera Niko Kovaca zostali tym razem pokonani przez Gladbach 3:0. O grze rekordowego mistrza Niemiec nie można raczej powiedzieć zbyt wiele dobrego. Oto co po meczu mieli do powiedzenia ludzie związani z FCB i BMG.

Niko Kovac:

– Zaliczyliśmy dobry początek, ale potem było tak samo jak w pojedynkach z Herthą i Augsburgiem. Popełnialiśmy indywidualne błędy, za które na tym poziomie Bundesligi jesteś karany. Poza tym nie wykorzystaliśmy swoich okazji. Strata tych bramek w drugiej połowie pozbawiła nas pewności siebie. Gladbach wykonało świetną pracę pod różnymi względami. Musimy zaakceptować tą porażkę, która także i nas bardzo boli.

Manuel Neuer:

– Dobrze zaczęliśmy. Straciliśmy gola z niczego i nie zrobiliśmy nic w ataku, aby to naprawić. Nie mieliśmy żadnych klarownych okazjj bramkowych. Potem znowu straciliśmy gola i należało ich gonić znowu. Możecie zauważyć, że każdy z nas tego chce, jest zmotywowany i posiada odpowiednie zaangażowanie. Druga bramka była dla nas policzkiem w twarz, wybiła nas z rytmu. Nie było nan już łatwo. Po przerwie chcieliśmy zagrać tak jak na początku. W kilku naszych ostatnich meczach mieliśmy swoje okazje, ale nie wykorzystaliśmy ich. Dziś nawet nie stworzyliśmy ich! To nie jest Bayern, to nie wystarczy...

Dieter Hecking:

– To był bardzo dobry występ drużynowy, w defensywie zagraliśmy niesamowicie dobrze. Bayern stale na nas naciskał, ale mimo wszystko nie pozwoliliśmy im na zbyt wiele. Wykonaliśmy bardzo dobrą robotę.

Lars Stindl:

– Byłem szczęśliwy, że znowu mogłem zagrać. Grając w Monachium musisz być w posiadaniu. Raz za razem dobrze ich kontrowaliśmy. Zawsze chciałem wygrać mecz na tym stadionie.