DieRoten.pl
Reklama

Reakcje po meczu z "Wilkami"

fot. daykung / Photogenica
Reklama

Bayern Monachium pokonał wczoraj, w swoim ostatnim domowym meczu w tym sezonie, VfL Wolfsburg 2-0. Bramki dla "Die Roten" zdobywali Zvonarek oraz Goretzka.

Bawarczycy po spotkaniu byli zadowoleni ze swojej postawy, szczególnie w pierwszej części gry.

Thomas Tuchel

- Nasza gra była bardzo płynna i szybka w pierwszych minutach. Zdobyliśmy szybko bramkę. Ogólnie rzecz biorąc, byliśmy bardzo silni przez 15, 20, może nawet przez 25 minut. Jednak nie udało nam się nic więcej dołożyć. Druga połowa była trudna. Wolfsburg grał w formacji 5-4-1, aby uniknąć dalszych strat, a my nie potrafiliśmy znaleźć żadnych rozwiązań na to. Daliśmy z siebie wszystko, aby wygrać każdy możliwy puchar w tym sezonie, ale nie odnieśliśmy sukcesu. Zdobyliśmy dużo punktów do lutego, nie grając bardzo przekonująco i z wieloma brakującymi zawodnikami. Tydzień, w którym przegraliśmy z Leverkusen i Romą, bardzo nas wyniszczył. Potem zagraliśmy z Bochum i przegraliśmy po prowadzeniu 2-0. To był szalony tydzień. Następnie zabrakło nam ducha i głodu, aby kontynuować i pozbierać się.

Manuel Neuer

- Wygrana nigdy nie była zagrożona. Mieliśmy kontrolę przez 90 minut i byliśmy dobrze zorganizowani. Zadaliśmy cios Wolfsburgowi wcześnie i bardzo dobrze weszliśmy w mecz. Ważne było, aby pokazać się od początku i kontrolować grę do końca. Oczywiście, trudno było przełknąć środowy mecz z Realem, ale kibice przygotowali nam dzisiaj wspaniałe przyjęcie. Zrobili wszystko, co w ich mocy. W końcu zadecydowały detale. W przyszłym roku finał jest u nas w Monachium. Zrobimy wszystko, aby się do niego zakwalifikować.

Thomas Mueller

- Dzisiaj bardzo dobrze weszliśmy w grę. Wolfsburg szybko zmienił swój system. Być może początkowo chcieli spróbować świeższego, bardziej ofensywnego podejścia, ale po naszym wcześniejszym zdobyciu dwóch bramek wrócili do pięcioosobowej formacji obronnej. Ważne jest, aby korzystać z tych szans. W końcu piłka nożna polega na strzelaniu bramek. Każda bramka ma znaczenie. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się dziś pokazać dobrą grę. Bryan Zaragoza kilka razy świetnie poruszał się po lewej stronie ataku, a na boisku wystąpiło jeszcze dwóch młodych chłopaków. To był wspaniały dzień dla rodzin i przyjaciół w Allianz Arena. Po prostu cieszę się tym momentem.

Źródło: fcbayern.com
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...