Reakcje: Gratulacje dla SGE za zwycięstwo

To już koniec sezonu 2017/18. Mistrzowie Niemiec nie wykonali ostatniego zdania jak należy i zostali pokonani w finale Pucharu Niemiec przez Eintracht Frankfurt 3:1.

Hasan Salihamidzic:

Powinniśmy byli strzelić więcej bramek. Mieliśmy cztery czy pięć dobrych okazji w pierwszej połowie. W drugiej połowie nie było ich już tak wiele, ale mimo to zdominowaliśmy spotkanie. Frankfurt starał się tłumić naszą grę i kontrować. Udało się to im. Mimo wszystko należał nam się rzut karny, wtedy byłoby 2:2, ale sędzia miał inne zdanie. Nie ma sensu o tym gadać, to już koniec.

Jupp Heynckes:

− Jeśli przegrywasz, to nie musisz gadać o sędziach. Gratuluję Eintrachtowi zwycięstwa w Pucharze. Popełniliśmy błąd w rozgrywaniu, co poskutkowało bramką na 0:1 dla SGE. Potem mieliśmy pecha, kiedy Robert trafił w poprzeczkę. Nasi rywale trzymali się swojego planu, byli zdecydowani, agresywni i ciężko pracowali, dlatego musimy zaakceptować ten wynik. Frankfurt wykazał bezgraniczną wolę wygrania finału. Mogliśmy uniknąć  tej porażki. Jeśli nie wykorzystujesz swoich okazji, to nie możesz być zaskoczony, że finał potoczy się w taki sposób.

Thomas Mueller:

Nie do końca wprowadziliśmy w życie nasz plan w pierwszej połowie, nawet jeśli mieliśmy kilka dobrych okazji na początku. Potem straciliśmy bramkę po błędzie w rozgrywaniu. Frankfurt zagrał tak, jak się tego spodziewaliśmy. Mieliśmy wiele okazji, z kolei Frankfurt zdobył dwie bramki z trzech czy czterech okazji. To wyjątkowa gorzka porażka. Nie musimy teraz wyciągać z tego wniosków.