DieRoten.pl

Reakcje: Byłem przekonany, że pokażemy inne oblicze

16.04.2023, 12:37:28
Ł. Skwiot

Wczorajszego późnego popołudnia, podopieczni Thomasa Tuchela rozegrali swoje czterdzieste drugie oficjalne spotkanie w tym sezonie. Tym razem monachijczycy rywalizowali w Bundeslidze.

Po niedawnej klęsce w Lidze Mistrzów z Manchesterem City, tym razem podopieczni Thomasa Tuchela zanotowali remis 1:1 z Hoffenheim w Bundeslidze. Jedynego gola dla FCB zdobył Benjamin Pavard. Tradycyjnie po zakończeniu spotkania na pytania odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu klubów.

Thomas Tuchel:

− To było dalekie od tego, co sobie wyobrażaliśmy i czego potrzebowaliśmy. Jest to trudne do strawienia. Ogólnie rzecz biorąc, graliśmy z bardzo małą energią i tempem, mieliśmy bardzo mało przekonania, dużo niepewności. Było dużo prostych błędów, a jednak mieliśmy wystarczająco dużo szans, aby wygrać mecz. To jednak nie jest miejsce, w którym chcemy być. Byłem przekonany, że pokażemy inne oblicze. Przygotowanie było bardzo dobre, ale nie potrafiliśmy przenieść tego na boisko.

Thomas Mueller:

− Trudno to wyjaśnić, bo faktycznie trenowaliśmy dobrze, z energią. Ale mecz jest w sobotę, a nie w piątek. Mimo słabego występu, trzeba być bardziej skutecznym z przodu z szansami, które się dostaje, wtedy ma się mniej problemów. To daje nam do myślenia, ale na szczęście biznes jest na tyle szybki, że teraz chodzi o wykorzystanie kolejnej szansy.

Joshua Kimmich:

− Ciężko jest to wyjaśnić. Szczególnie, gdy widzisz, jaka jest stawka. Szczególnie w Bundeslidze, gdzie potrzebujesz każdego punktu, nie potrafię wyjaśnić takiego występu. To brak koncentracji, lekkomyślność. Graliśmy bez energii i nie można w ten sposób wygrać meczu. Mieliśmy swoje szanse, ale nie miałeś wrażenia, że piłkarze ofensywni nie wykorzystali wielu szans. To był słaby występ z naszej strony. Musimy się poprawić. Wszyscy wiemy, że potrzebujemy z Manchesterem zupełnie innego występu. Wiemy, że możemy to zrobić, ale musimy to wnieść na boisko. A potem nie tylko co dwa tygodnie, ale co trzy dni.

Matthijs de Ligt:

− Wszystko nie było wystarczająco dobre - brak intensywności, brak energii, błędy techniczne. Mecz z Manchesterem City był dla nas trudny fizycznie i psychicznie, ale to nie może być wymówką. Jeśli jesteś zawodnikiem Bayernu, musisz grać dobrze co trzy dni, być gotowym. Tym razem tak nie było. Musimy przeanalizować grę i zregenerować się. Nie było w nas energii. Mam nadzieję, że mecz z Manchesterem może dać nam trochę więcej pewności siebie na ostatnie tygodnie sezonu.

Pellegrino Matarazzo:

− Daliśmy się zepchnąć do tyłu na początku, nie mieliśmy wystarczająco dużo odwagi we własnym posiadaniu. Potem słusznie straciliśmy gola na 0:1 po rzucie rożnym. Po przerwie byliśmy bardziej odważni i zasłużyliśmy na wyrównanie.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)16.04.2023 18:22
Naprawdę panowie kompromitujecie się takimi wypowiedziami!!
16.04.2023 17:40
Tuchel niech się ciesz, że BvB stracił punty. Teraz musi wziąć się w garść i poukładać zespół. A Hasan won z Bayernu bo tylko go psuje.
16.04.2023 16:48
on założył że wygraliśmy a tu przegraliśmy. No nie chcieli się zastosować do jego wizji :/
16.04.2023 14:34
Te wypowiedzi przechodzą przez tyle różnych portali, przez tyle translatorów, że potem są jedynie luźną parafrazą tego, co wymienieni osobnicy rzeczywiście powiedzieli.
16.04.2023 14:25
W kółko te same puste i plastikowe slogany.
16.04.2023 13:51
Nie wiem jak sobie poradził w PSG, ale czemu myślał, że będą lepiej grali, skoro zakochał się w ich grze?
16.04.2023 13:33
Tuchel powinien być bardziej stanowczy i twardszy z mentalem np Kahna żeby zawodnicy czuli respekt i sie bali, bo niektórzy zawodnicy myślą ze są tu na wakacjach
16.04.2023 13:16
Proponuje obecnie zaorać i od nowego sezonu postawić nowe fundamenty...FCBM!
16.04.2023 12:48
jest tylko jedno logiczne wyjaśnienie tak żenującej "formy" naszych gwiazd pamiętacie kosmiczny mecz ? kiedy przybysze z kosmosu odebrali talenty gwiazdom NBA chyba kręcą nową część z piłką nożną królik Bugs będzie miał ciężko
16.04.2023 12:47
A ja nie byłem przekonany - wielokrotnie już mieliśmy po porażkach/stratach punktów "pokazywać inne oblicze" i sportową złość w następnym spotkaniu, a wychodziło bardzo różnie. Znamienne, że nasiliło się to w ostatnich miesiącach.
16.04.2023 12:47
Przydałby się lider który potrząsł by szatnią i zmobilizował niektórych do biegania. Taki Effe lub Oli z boiska.
A od przyszłego okienka, czyszczenie szatni...i może niektórych ciepłych stołków.
16.04.2023 12:41
Niedługo będziemy mówić o pustosłowiu