DieRoten.pl
Reklama

Reakcja Bayernu na wyrok TSUE ws. Superligi

fot. vitaliivitleo / Photogenica
Reklama

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że UEFA i FIFA, strasząc kluby poważnymi konsekwencjami, złamały prawo. Czy to znaczy, że jesteśmy coraz bliżej Superligi?

Przypomnijmy, że to władze trzech klubów założycielskich tj. Barcelony, Juventusu oraz Realu Madryt, oskarżyły władze europejskiego futbolu o monopol. Do ich stanowiska przychylił się TSUE, co może sprawić, że już niebawem temat Superligi stanie się ponownie gorący. A wystarczy przypomnieć sobie ile kontrowersji ów temat spowodował w piłkarskim światku...

Zdania co do Superligi nie zmieniają za to sternicy Bayernu Monachium, którzy wydali w tej sprawie oświadczenie.

- Przyjęliśmy do wiadomości wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Nie zmienia to jednak stanowiska FC Bayern i ECA, że takie rozgrywki stanowiłyby atak na powagę lig krajowych i strukturę europejskiej piłki nożnej. Bundesliga jest fundamentem FC Bayern, tak jak wszystkie ligi krajowe są fundamentem innych europejskich klubów piłkarskich. Dlatego naszym obowiązkiem i głębokim przekonaniem jest je wzmacniać, a nie osłabiać. Angażujemy się także w europejskie rozgrywki klubowe pod patronatem UEFA. Chciałbym więc jeszcze raz bardzo wyraźnie podkreślić, że drzwi do Superligi w FC Bayern pozostają zamknięte - czytam w oświadczeniu Jana Christiaan Dreesena.

Źródło: fcbayern.com
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...