DieRoten.pl

Jak to zwykle bywa przed zakończeniem sezonu, w mediach pojawia się od groma plotek związanych z ruchami transferowymi poszczególnych klubów w Bundeslidze.

reklama

W przypadku Bayernu Monachium wiele z nich dotyczy nie tylko potencjalnych wzmocnień kadry na sezon 2019/20, ale i również dalszej przyszłości Niko Kovaca. Plotek w temacie Chorwata powstało od groma, zaś niektóre z nich sugerują zmianę na pozycji trenera FCB po zakończeniu tej kampanii.

Jednym z kandydatów wedle dziennikarzy może być Ralf Rangnick, który obecnie prowadzi RB Lipsk. W niedawnym wywiadzie Niemiec odniósł się na temat spekulacji, jakoby miał opuścić klub z Saksonii i przejąć inną drużynę (niebawem RBL obejmie Julian Nagelsmann).

60-latka poproszono także o kilka słów na temat Kovaca, którego przyszłość w Monachium jak już pisaliśmy wcześniej stale się kwestionuje. Opiekun „Byków” ujawnił także, że do tej pory Lipsk nie otrzymał oferty ze strony „Bawarczyków” za Timo Wernera. Fragmenty wypowiedzi Rangnicka znajdziecie poniżej.

Ralf Rangnick na temat:

…spekulacji o opuszczeniu RBL, aby kontynuować pracę jako trener:

„…Nie mam pojęcia ile razy mam to jeszcze powtarzać. Czuję się w Lipsku bardzo dobrze, moja umowa obowiązuje jeszcze przez dwa następne lata i absolutnie mam zamiar kontynuować swoją pracę tutaj. Nie mogę jednak wykluczyć, że pewnego dnia poprowadzę jakiś inny klub.”

…Niko Kovaca:

„…Moim zdaniem to całkowicie pozbawione szacunku, aby spekulować na temat trenera i jego dalszej przyszłości w jego pierwszym roku pracy w Monachium, po tym jak odniósł wielki sukces we Frankfurcie, a obecnie ma szansę na wygranie dwóch tytułów.”

…Timo Wernera:

„…Nadal nie otrzymaliśmy oferty od Bayernu. Nasza pozycja jest jasno określona – nie rozpoczniemy sezonu bez przedłużenia umowy z Timo. Pozwolimy mu odejść do klubu, jeśli pojawi się oferta odpowiadająca jego wartości rynkowej.”

źródło: SID

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama22.05.2019 23:02
oj żeby jeszcze nie było jakiegoś szoku jak w Bayernie pojawi się np. Sane i Kruse a na Wernera to w tym wypadku szkoda już będzie kasy.
22.05.2019 21:27
Ten transfer jest już chyba pewny:)
22.05.2019 19:04
Werner jest chyba najpewniejszym transferem.
22.05.2019 17:36
Czyli jak to jest z tym Ralfem Rangnickiem, jak on ma dwa lata ważny kontrakt, a z tego co wiem to Nagelsman ma objąć Lipsk po tym sezonie

reklama