Ramsak i spółka ze złotem na EURO U-17!

Dokładnie wczoraj zakończył się młodzieżowy turniej mistrzostw Europy w piłce nożnej do lat siedemnastu, który przypomnijmy rozpoczął się 17 maja.

Warto wspomnieć na początku, że na turnieju w Węgrzech mogliśmy oglądać w sumie czterech utalentowanych piłkarzy z Campusu FCB. Będąc dokładniejszym mowa o takich piłkarzach jak Robert Ramsak, Max Schmitt, Maximilian Hennig (wszyscy Niemcy U-17) i Javier Fernandez (Hiszpania U-17).

Podczas gdy młodzi Hiszpanie polegli na etapie półfinału, to wczoraj na Hidegkuti Nándor Stadium w Budapeszcie odbył się finał EURO U-17, w którym to stanęli naprzeciwko siebie zawodnicy niemieckiej kadry narodowej oraz Francuzi.

Niemcy U-17 5:4* (0:0) Francja U-17

W pojedynku finałowym na stadionie w Budapeszcie, mimo kilku dogodnych okazji bramkowych po obu stronach, regulaminowy czas gry zakończył się bezbramkowym remisem. Dlatego też zgodnie z zasadami, zamiast 30-minutowej dogrywki, o losach zwycięzcy musiał zadecydować konkurs rzutów karnych.

Jeśli mowa o jedenastkach, to skuteczniejsi okazali się Niemcy, którzy nie pomylili się ani razu i ostatecznie pokonali Francuzów 5:4, sięgając po mistrzostwo Europy do lat siedemnastu.

Jednym z bohaterów finału okazał się bramkarz i wychowanek Bayernu – Max Schmitt – który obronił ostatni rzut karny. Podczas gdy Maximilian Hennig spędził cały mecz na ławce, to utalentowany napastnik Robert Ramsak pojawił się na murawie w drugiej połowie i rozegrał 34 minuty.