DieRoten.pl

Ramsak i spółka ze złotem na EURO U-17!

03.06.2023, 11:58:46
Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

Dokładnie wczoraj zakończył się młodzieżowy turniej mistrzostw Europy w piłce nożnej do lat siedemnastu, który przypomnijmy rozpoczął się 17 maja.

Warto wspomnieć na początku, że na turnieju w Węgrzech mogliśmy oglądać w sumie czterech utalentowanych piłkarzy z Campusu FCB. Będąc dokładniejszym mowa o takich piłkarzach jak Robert Ramsak, Max Schmitt, Maximilian Hennig (wszyscy Niemcy U-17) i Javier Fernandez (Hiszpania U-17).

Podczas gdy młodzi Hiszpanie polegli na etapie półfinału, to wczoraj na Hidegkuti Nándor Stadium w Budapeszcie odbył się finał EURO U-17, w którym to stanęli naprzeciwko siebie zawodnicy niemieckiej kadry narodowej oraz Francuzi.

Niemcy U-17 5:4* (0:0) Francja U-17

W pojedynku finałowym na stadionie w Budapeszcie, mimo kilku dogodnych okazji bramkowych po obu stronach, regulaminowy czas gry zakończył się bezbramkowym remisem. Dlatego też zgodnie z zasadami, zamiast 30-minutowej dogrywki, o losach zwycięzcy musiał zadecydować konkurs rzutów karnych.

Jeśli mowa o jedenastkach, to skuteczniejsi okazali się Niemcy, którzy nie pomylili się ani razu i ostatecznie pokonali Francuzów 5:4, sięgając po mistrzostwo Europy do lat siedemnastu.

Jednym z bohaterów finału okazał się bramkarz i wychowanek Bayernu – Max Schmitt – który obronił ostatni rzut karny. Podczas gdy Maximilian Hennig spędził cały mecz na ławce, to utalentowany napastnik Robert Ramsak pojawił się na murawie w drugiej połowie i rozegrał 34 minuty.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)03.06.2023 20:43
Gratulacje. Oby Ci chłopacy dalej się rozwijali i zaistnieli w dorosłej reprezentacji. Brawa dla naszego bramkarza.
03.06.2023 18:04
Super, zwycięstwo i tytuł w pełni zasłużone.
03.06.2023 16:24
Bardzo dobrze, przyszłość Niemieckiej piłki idzie w dobrym kierunku!!
03.06.2023 15:20
Mnie osobiście w tym turnieju podobał się Assan Ouédraogo z Schalke 04. Środkowy pomocnik, który w klubie gra też na lewym skrzydle – w trzynastu spotkaniach siedem goli i dwie asysty.
03.06.2023 14:08
Jeszcze wracając do samego finału, to Niemcy w finale zawiedli, dominującą stroną była reprezentacja Francji.

Grali ze sobą w grupie, gdzie Francja do przerwy prowadziła 1:0(jedyna stracona bramka Niemiec w grupie), by przegrać cały mecz 3:1. Niemcy wyszli z kompletem punktów i bilansem bramkowym 10:1, a Francuzi mieli to szczęście, że Portugalia grała pierwszy mecz z Niemcami i dostała aż 4:0, pomogło to w ostatecznym rozrachunku, bo obie ekipy miały tych punktów cztery i dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu z drugiego miejsca udało się wyjść Francji.

W przekroju całego turnieju to Niemcy uchodzili za faworyta tego finału, ale w decydującym starciu zawiedli. Francuzi byli stroną przeważającą przez całe spotkanie. Tym bardziej szacunek dla tych młodych chłopaków. Bo nie dość, że mecz im nie wyszedł, to jeszcze pierwszy karny był tym czym ich cały finał, czyli kiepskim wykonaniem. Więc to, że udało im się serię jedenastek przechylić na swoją korzyść zasługuje na jeszcze większe uznanie.

Z kolei sam tytuł artykułu według mnie powinien brzmieć "Schmitt i spółka ze złotem!". Ramsak był jedynie rezerwowym i nawet nie znalazł się w pierwszej szóstce wykonawców rzutów karnych, a to o czymś świadczy. Zwykle napastnicy występują w roli głównej w przypadku karnych.

Noah Darvich, to jest nazwisko do zanotowania.
03.06.2023 13:17
03.06.2023 12:47
Gabriel Stach, powinno być Ci wstyd za takie coś...

"Jeśli mowa o jedenastkach, to skuteczniejsi okazali się Niemcy, którzy nie pomylili się ani razu i ostatecznie pokonali Francuzów 5:4, sięgając po mistrzostwo Europy do lat siedemnastu."

Konkurs jedenastek był znacznie bardziej interesujący niż wskazuje na to opis. Wbrew zacytowanym słowom Niemcy "pomylili się" już przy pierwszej swojej jedenastce, którą to obronił bramkarz reprezentacji Francji. Wyglądało to źle dla reprezentacji Niemiec, ponieważ każdy kolejny wykonawca karnego znajdował drogę do siatki, na szczęście do czasu. Gdy nadeszła piąta seria, czyli seria w której piłkarz Francji strzelając gola kończy finał i nikt więcej nie podejdzie do strzelania(Francja strzelała jako pierwsza, po czterech seriach wynik 4:3 dla Francji), to był moment w którym "Max Schmitt – który obronił ostatni rzut karny". Właściwie, to nie był ostatni karny, bo następnie nastąpiło wyrównanie na 4:4 i nadeszła szósta(ostatnia) seria, w której to nie bramkarz był w roli głównej, a słupek. Ostatni rzut karny Francji był strzałem właśnie w słupek(bramkarz rzucił się w złą stronę i nie miał szans na obronę). Cała presja spadła na pomocnika Schalke 04, Assana Ouedraogo. Wynik 4:4, szósta seria karny, wystarczy strzelić i mają złoto. Siedemnastoletni pomocnik spadkowicza Bundesligi zachował zimną krew i dał zwycięstwo reprezentacji Niemiec.

Ta seria jedenastek nie była dla ludzi o zwykłych nerwach, często po zmarnowaniu pierwszej jedenastki nie ma już powrotu. Tu wydawało się podobnie, że bezbłędna Francja zdobędzie mistrzostwo i wtedy faktycznie seria rzutów karnych byłaby czymś nieszczególnie wartym uwagi. Jednak stało się inaczej i dostarczyła mnóstwo emocji.
03.06.2023 12:22
03.06.2023 12:04
Kilka perełek z całego turnieju mogło się podobać, np. wczoraj po stronie francuskiej fajnie z piłką przy nodze wyglądał Bouabre. Gratulacje dla Niemców, byli jednak ekipą grającą w przekroju całych mistrzostw najlepiej i zasłużenie wygrali.
03.06.2023 12:01
Brawo! Chwalono też naszego bramkarza, Maxa Schmitta.