DieRoten.pl
Reklama

Ramsak i spółka z awansem

fot. Photogenica
Reklama

Dokładnie tydzień temu (17 maja) rozpoczął się młodzieżowy turniej mistrzostw Europy w piłce nożnej do lat siedemnastu.

Jak już informowaliśmy wcześniej, na turnieju, który jest rozgrywany na Węgrzech, wyróżnić możemy kilku utalentowanych reprezentantów Campusu bawarskiego klubu.  Będąc dokładniejszym mowa o takich piłkarzach jak Robert Ramsak, Max Schmitt, Maximilian Hennig (wszyscy Niemcy U-17) i Javier Fernandez (Hiszpania U-17).

Niemcy U-17 3:0 (0:0) Szkocja U-17

Nie dalej jak wczoraj, swoje trzecie i ostatnie zarazem spotkanie w fazie grupowej mistrzostw Europy U-17 rozegrali z kolei zawodnicy niemieckiej reprezentacji narodowej do lat siedemnastu.

Tym razem rywalem drużyny prowadzonej przez 49-letniego Christiana Wuecka była młodzieżówka Szkocji. Choć pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, to w drugiej części starcia niemieccy piłkarze byli bezlitośni i zasłużenie pokonali swoich rówieśników 3:0.

Podczas gdy Maximilian Schmitt rozegrał pełne 90 minut, to boisko wcześniej opuścili Maximilian Hennig (w 71. minucie) oraz Robert Ramsak (w 62. minucie), który choć nie wpisał się tym razem na listę strzelców, to mimo wszystko wraz z Guiu oraz Skoczylasem przewodzi w klasyfikacji strzeleckiej EURO U-17 z 3 trafieniami.

Dla młodych Niemców było to trzecie zwycięstwo na turnieju, dlatego też z 9 punktami na koncie, podopieczni Wuecka awansowali do ćwierćfinału, gdzie zmierzą się z Anglikami lub Szwajcarami.

Fernandez i spółka zmierzą się z Serbami

Z kolei dziś o 17:00 o awans powalczą także Hiszpanie, którzy zmierzą się z reprezentacją narodową Serbii do lat siedemnastu. Oczekuje się, że defensor Bayernu – 16-letni Javier Fernandez – zagra od samego początku dla hiszpańskiej ekipy.

 

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...