Puchar Niemiec dla Schalke

Zawodnicy Schalke 04 Gelsenkirchen zdobyli Puchar Niemiec. Wczoraj wieczorem na Stadionie Olimpijskim w Berlinie pokonali MSV Duisburg 5:0. Najlepszym zawodnikiem meczu był Klaas-Jan Huntelaar, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Mecz na żywo oglądało ponad 75 tysięcy osób. Oprócz Huntelaara, który swoje bramki zdobył w 22 i 70 minucie gole zdobywali: Julian Draxler (18 minuta), Benedikt Hoewedes (42 minuta), Jose Manuel Jurado (55 minuta).

Puchar DFB jest pierwszym i ostatnim poważnym osiągnięciem w tym sezonie. W lidze zajęli odległe 14 miejsce. W Lidze Mistrzów doszli za to aż do półfinału, jednak tam zostali odprawieni z kwitkiem przez Manchester United.

To właśnie Schalke wyeliminowało Bayern Monachium z walki o trofeum. W półfinale pokonali Bawarczyków 0:1 po golu Raula. Wtedy było już także wiadomo, że Bayern nie zdobędzie mistrzostwa.