Puchar Niemiec: Bayern zagra z SV Roedinghausen

W pierwszej rundzie Pucharu Niemiec Bayern Monachium pokonał na wyjeździe amatorski zespół SV Drochtersen/Assel 1:0 po zwycięskiej bramce Roberta Lewandowskiego. Dziś wieczorem poznaliśmy kolejnego rywala monachijczyków.

Rywalem podopiecznych Niko Kovaca w meczu drugiej rundy rozgrywek o Puchar Niemiec będzie ekipa występująca na co dzień w czwartej lidze (regionalnej) – SV Roedinghausen.

Wyceniany na 2,28 miliona euro klub zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli zachodniej ligi regionalnej. Warto wspomnieć, że w pierwszej rundzie podopieczni Enrico Maassena pokonali po 30-minutowej dogrywce Dynamo Drezno 3:2 (bramka na wagę awansu w 120. minucie).

Finał: 25 maja 2019

Finał Pucharu Niemiec sezonu 2018/2019 zgodnie z tradycją zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Co więcej losowanie każdej następnej rundy będzie odbywało się w najbliższą niedzielę po rozegraniu danej rundy o 18:00 w Muzeum Niemieckiej Piłki w Dortmundzie.