Przed LM: Druga porażka z rzędu Bordeaux

Najbliższy rywal Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów Girondins Bordeaux zawiódł z swojej próbie generalnej przed pojedynkiem z Bawarczykami. W 9. kolejce Ligue 1 mistrz Francji poległ w Auxerre z drużyną Ireneusza Jelenia i Dariusza Dudki 0:1, co było drugą porażką z rzędu dla podopiecznych Laurenta Blanca. Jeszcze przed przerwą na reprezentacje Bordeaux polegało w St. Etienne 1:3.

Stroną przeważającą w pierwszej połowie byli goście, którzy w 32. minucie zmarnowali doskonałą okazję na wyjście na prowadzenie. Wówczas rzutu karnego, po faulu Dudki, nie wykorzystał Argentyńczyk Fernando Cavenaghi. Po zmianie stron gospodarze doszli do głosu, co udokumentowali golem w 73. minucie autorstwa Birsy.

Swojego testu także do udanych zaliczyć nie może Juventus Turyn. Grupowy rywal Bayernu w Lidze Mistrzów zaledwie zremisował na własnym staidonie z Fiorentiną 1:1. Gospodarze przegrywali od 5. minuty, kiedy to drogę do bramki "Starej Damy" znalazł Manuel Vargas. Chwilę później, bo już w 19. minucie do remisu doprowadził Amauri. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Najlepsze humory spośród przeciwników FCB w LM mają zawodnicy Maccabi Haifa, bowiem wygrali na wyjeździe z Hapoelem Beer-Sheva 3:1. Zwycięstwo uczestnikom Champions Leauge zapewniły trafienia Vladimira Dabalishviliego (10./65) i Shlomiego Arbeitmana (27.).