Pranjic: Heynckes popełnił błąd w finale Ligi Mistrzów

Za niedługo minie już miesiąc od przegranego przez Bayern finału Ligi Mistrzów w Monachium, jednak echa tego spotkania nie milkną. Tym razem, odchodzący z Bayernu w zbliżającym się okienku transferowym, Daniel Pranjic skrytykował Juppa Heynckesa za przegrany finał. „Heynckes popełnił błąd w finale Ligi Mistrzów” uważa Chorwat.

Przypomnijmy że Bayern przegrał finał z Chelsea po rzutach karnych 4:3, mimo że w regulaminowym czasie gry jako pierwszy objął prowadzenie w 83. minucie po strzale Thomasa Mullera. Piłkarze Bayernu cieszyli się z prowadzenia tylko pięć minut. W 88. minucie bramkę dla Chelsea zdobył niezawodny Didier Drogba.

Daniel Pranjic który całe finałowe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tego spotkania, jednocześnie krytykując trenera Bayernu. Chorwat jest zdania że głównym powodem porażki w finale była zmiana w dobrze funkcjonującej linii defensywnej Bayernu.

„Trener zmienił obronę tuż przed końcem spotkania. Daniel van Buyten wszedł za Mullera, to był błąd. Defensywa funkcjonowała dobrze przez 85 minut, a on to zmienił.” mówi Pranjic Sport1

Przypomnijmy że Daniel van Buyten pojawił się na boisku 86. minucie w miejsce strzelca bramki Thomasa Mullera.  Dwie minuty później przy stałym fragmencie gry Drogba strzelił wyrównującą bramkę.

Daniel Pranjic skrytykował również politykę kadrową trenera Bayernu, zarzucając mu nie dawanie szans do gry i wyalienowanie części zespołu.

„Ostatni sezon w Bayernie był dla mnie ciężki. Heynckes nie widział mnie w swoich planach. Cieżko było nie tylko mi, ale również innym zawodnikom znaleźć odpowiednią motywację” kończy Pranjic.

Źródło: goal.com