Porażka rezerw Bayernu na inaugurację II rundy

3 marca oficjalnie wznowione zostały rozgrywki ligi regionalnej Bayernu. W swoim pierwszym spotkaniu rundy wiosennej druga drużyna FCB mierzyła się z FC Ingolstadt.

W spotkaniu otwierającym zmagania w "Regionalliga Bayern" podopieczni Heiko Vogla musieli uznać wyższość rywali drugiej drużyny Ingolstadt . Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką FCB II 0:1.

Jedyną bramkę w tym pojedynku zdobył w 73. minucie zdobył Patrick Hasenhuettl. Co więcej „Bawarczycy” od 56. Minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartkę zobaczył Tim Haeussler, co poskutkowało wyrzuceniem z boiska.

622 widzów zgromadzonych na Staedtisches Stadion an der Gruenwalder Strasse kilkukrotnie powstawało z krzesełek, kiedy zawodnicy FCB II znajdowali się pod bramką gości, jednakże w decydującym momencie brakowało szczęścia, a przede wszystkim odpowiedniego wykończenia.

– Nie mieliśmy zbyt dużo miejsca do rozgrywania. Niestety popełniliśmy zbyt wiele indywidualnych błędów. Po stracie bramki mieliśmy jeszcze kilka okazji, aby wyrównać, lecz nie udało nam się – powiedział po meczu Heiko Vogel.

Dla podopiecznych Heiko Vogla była to już druga porażka z rzędu. Klęska z Ingolstadt II sprawiła, że monachijczycy spadli na trzecie miejsce w tabeli ligowej i tracą już do liderów z Unterhaching 22 punkty.

W przyszłej kolejce Benko i spółka ponownie zagrają na własnym podwórku. Ich rywalami będzie  zajmujący 11. lokatę w tabeli SpVgg Bayreuth.

Bayern Monachium II 0:1 (0:0) FC Ingolstadt II

Bramki: 0:1 Hasenhuettl (73.)

Bayern II: Weinkauf - Fesser, Basta, Burger - Pohl (46. Boesel), Benko, Dorsch, Haeussler - Obermair (79. Oehrl), Pantovic, Hingerl