Po 1 kolejce Ligi Mistrzów

Śmiało rzecz można, że już w 1 kolejce Ligi mistrzów padało kilka nieoczekiwanych wyników. Jednym z nich zapewne jest porażka Interu Mediolan na własnym stadionie z Trabzonsporem. Rzucony na pożarcie AC Milan miał przegrać z Barceloną, a zdołał ugrać remis w Hiszpanii. Rozpędzony w lidze Manchester City tylko zremisował u siebie z SSC Neapol. Niemieckie kluby w 1 kolejce osiągnęły wszystkie możliwe rezulataty: porażkę, remis oraz zwycięstwo. To samo dotyczy reprezentantów włoskiej Serie A, z którą Bundesliga rywalizuje bezpośrednio w rankingu.

Chelsea Londyn - Bayer Leverkusen 2:0
‘The Blues’ długo męczyli się z Leverkusen i dopiero po zejściu z boiska Michaela Ballacka zdołali zdobyc dwie bramki. Pierwszą w 67 minucie zdobył Luiz, a drugą w 90 minucie Mata.

Racing Genk - Valencia CF 0:0
Faworytowi jakim byli ‘Nietoperze’ nie udało się wygrać w Belgii. Ten wynik na pewno jest korzystny dla Bayeru Leverkusen.

Borussia Dortmund - Arsenal Londyn 1:1
Po bardzo ciekawym i szybkim spotkaniu Borussia Dortmund tylko zremisowała u siebie z bardzo słabo grającym Arsenalem Londyn. Borussia już po pierwszym kwadransie gry powinna prowadzić, ale raziła nieskutecznością. Jak wiemy, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i to goście po bramce Robina van Persiego (67.) objęli prowadzenie. Gospodarze rzucili się potem do zmasowanego ataku i po fenomenalnym strzale Perisica (88.) pod koniec spotkania zdołali zremisować.

FC Porto - Szachtar Donieck 2:1
Popularne ‘Smoki’ wygrały u siebie z Ukraincami pomimo tego, że to goście objęli prowadzenie już w 12 minucie po bramce Luiza Adriano. W 28 minucie potężnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Hulk i doprowadził do wyrównania. Wygraną FC Porto dał Kleber w 51 minucie. Warto dodać, iż Szachtar kończył spotkanie w dziewiatkę, po tym jak boisko musieli opuścić Rakitskiy (40.) oraz Chigrinski (80.).

APOEL Nikozja - Zenit St. Petersburg 2:1
Mała sensacją można nazwać wynik jaki padł na Cyprze. Zespół z Nikozji, który wyeliminował w kwalifikacjach Krakowską Wisłę wygrał 2-1 z Zenitem St. Petersburg. Rosjanie prowadzili 1-0 do 73 minuty, wtedy to gola wyrównującego zdobył Manduca, a tylko dwie minuty później zwycięska bramkę strzelił Ailton.

FC Barcelona - AC Milan 2:2
Ten wynik dla wielu kibiców piłki jest nie lada niespodzianką. Pato już w 20 sekundzie po indywidualnej akcji dał nisespodziewanie prowadzenie gością. Barcelona zabrała się do odrabiana start i udało się im to jeszcze w pierwszej połowie po bramce Pedro (36.). Drugą połowę Barcelona rozpoczęła od mocnego uderzenia i już w 50 minucie David Villa daje prowadzenie Katalończykom. Wszystko wskazywało, że wedle oczekiwań Barca wygra, ale w 90 minucie Valdeza pokonał Thiago Silva. Warto odnotować, że Mediolańczycy wystąpili bez Ibrahimovica oraz Robinio.

Viktoria Pilzno - BATE Borysów 1:1
W spotkaniu outsiderów grupy H padł remis 1:1. To pomiędzy tymi zespołami potoczy się walka o 3 miejsce w grupie dające możliwość gry w Lidze Europejskiej. Raczej nikt nie ma złudzeń, że któraś z tych ekip zagrozi Milanowi czy Barcelonie.

Villarreal CF - Bayern Monachium 0:2
FC Bayern planowo wygrał wyjazdowe spotkanie z ‘Żółta Łodzią Podwodną’. Bawarczycy przez całe spotkanie dominowali i zasłużenie wygrali 2-0. Bramki zdobyli Kroos (7.) i Rafinha (76.).

Manchester City - SSC Napoli 1:1
Ten wynik zapewne można nazwać niespodzianką. Rozpędzony Manchester City prowadzony przez Roberto Manciniego zaledwie zremisował u siebie z SSC Neapol. Anglicy razili w tym spotkaniu nieskutecznością. Pierwszą bramkę zdobyli goście po strzale Cacani (69.), gospodarze zdołali wyrównać w 74 minucie – Kolarov.

OSC Lille - CSKA Moskwa 2:2
Mistrz Francji już prowadził 2-0 (Sow 45., Pedretti 57.), aby pod koniec tylko zremisować z Rosjanami. Dwie bramki dla gości zdobył Doumbia (72., 90.).

Inter Mediolan - Trabzonspor 0:1
To chyba największa niespodzianka 1 kolejki Ligi Mistrzów. Tryumfator LM z sezonu 2009/2010 przegrał na własnym boisku z o wiele niżej notowanym tureckim Trabzonsporem. Gospodarze mieli kilka sytuacji do zdobycia gola, ale razili nieskutecznością. Natomiast gością wystarczył tylko jeden celny strzał w całym spotkaniu by pogrążyć Włochów – Celustka 76.

FC Bazylea - Otelul Galati 2:1
Szwajcarzy zgodnie z oczekiwaniami wygrali z Otelul. Dla gospodarzy bramki zodbywali Frei (39., 84.(k)), a dla gości Pena (58.). Oba zespoły kończyły spotkanie w dziesiątkę.

Benfica Lizbona - Manchester United 1:1
Benfica nie uległa ostatnio dobrze spisującym się ‘Czerwonym Diabłom’ i zremisowała na swoim stadionie 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Cardozo (24.), a wyrównał Giggs (42.).

Dinamo Zagrzeb - Real Madryt 0:1
Niespodziewanie ciężką przeprawę z Zagrzebiu miał Real Madryt. Królewscy wygrali 1:0 po bramce Di Maria (54.), ale męczyli bardzo i nie potrafili wykorzystać kilku dogodnych sytuacji.

Ajax Amsterdam - Olympique Lyon 0:0
Bezbramkowo zakończyło się spotkanie w Holandii, które nie przyniosło wielu emocji kibicom.