PN: Pewne zwycięstwo Bawarczyków!

FC Bayern zwycięstwem zainaugorował nowy sezon. Bawarczycy 93 dni po wygraniu Pucharu Niemiec odnieśli sukces w pierwszym meczu rozgrywanym w ramach DFB Pokal, pokonując na wyjeździ TSV Germania Windeck 4:0. Rywale Monachijczyków trzymali się mocno do końcówki pierwszej połowy, kiedy to ciosy zadali im Miroslav Klose (44.) i Franck Ribery (45.). Po zmainie stron dzieła zniszczenia dokonali Toni Kroos (84.) oraz Mario Gomez (85.). Następny runda odbędzie się 26./27. października.

Trener FCB Louis van Gaal musiał sobie radzić w pierwszym meczu bez Arjena Robbena, Breno oraz Ivicy Olica, a także Daniela van Buytena. Szkoleniowiec Bayernu znalazł miejsce w pierwszym składzie dla Toniego Kroosa.

Bawarczycy, którzy rozpoczęli pojedynek ustawieniem 4-2-3-1, od samego początku musieli radzić sobie z dalekimi piłkami rzucanymi przez rywala. Jak można było się spodziewać Bayern dominował w tym pojedynku, a groźną sytuację zmarnował w 8. minucie Ribery.

Kawałek dobrego futbolu Germania pokazała w 22. minucie. Wówczas po ładnej wymianie podań w sytuacji sam na sam znalazł się zawodnik drużyny z Windeck, ale przegrał ostatecznie pojedynek z Hansem Joergiem Buttem.

Dobre nastroje gospodarzy szybko opadły pod koniec pierwszej połowy, kiedy dwa decydujące ciosy zadał Bayern. Najpierw z lewej strony w pole karne zagrał Diego Contento, a dośrodkowanie skutecznie przeciął Klose, otwierając wynik spotkania (44.), zaś chwilę później Miro wystawił jak na tacy futbolówkę Franckowi, który w 45. minucie zdobył jedną z najłtwiejszych bramek w swojej karierze.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Bawarczycy nadal byli stroną dominującą i nie zmieniło tego to, że na boisku pojawili się zawodnicy, którzy wcześniej niewiele grali, tj. Mario Gomez, Hamit Altintop i David Alaba.

Gomez już w 74. minucie mógł podwyższyć prowadzenie, jednak jego próba okazała się nieskuteczna. Z większa dokładnością swoje zadanie wykonał Kroos (84.), który wykorzystał podanie Thomasa Müller. Wynik meczu ustalił precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę chwilę później Gomez (85.).

TSV Germania Windeck - FC Bayern 0:4 (0:2)

TSV Germania Windeck: Cebulla - Tüysüz, Reed, Kukielka, Schultens - Grebe, Nehrbauer - Kessel (71. Thomassen), Kurth (65. Meiß), Eckert (79. Schoof)- Hettich

FC Bayern: Butt - Lahm, Demichelis, Badstuber, Contento (60. Alaba) - Van Bommel, Schweinsteiger - Müller, Kroos, Ribéry (76. Altintop) - Klose (60. Gomez)

Rezerwowi: Kraft, Ottl, Pranjic, Tymoshchuk

Sędzia: Christian Dingert

Widzów: 41.100

Bramki: 0:1 Klose (44.), 0:2 Ribéry (45.), 0:3 Kroos (84.), 0:4 Gomez (85.)
Gelbe Karten:     Schultens / -