DieRoten.pl
Reklama

Plan przygotowań FCB Frauen

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Co prawda sezon 2023/24 oficjalnie rozpoczął się dopiero dziś, ale większość piłkarek Bayernu wciąż przebywa na zasłużonym urlopie.

Niemniej jednak kierownictwo sportowe żeńskiej drużyny Bayernu rozpoczęło już planowanie przygotowań do sezonu 2023/24. Jak czytamy na oficjalnej stronie „FCB.de”, monachijki treningi rozpoczną już 19 lipca.

Warto wspomnieć, że w międzyczasie spora grupa zawodniczek FCB będzie reprezentować swoje kraje na mistrzostwach świata w Australii oraz Nowej Zelandii. W związku z tym, na prezentacji zespołu na Allianz Arenie (23 lipca) podopieczne Alexandra Strausa pojawią się w okrojonym składzie.

Bez obozu przygotowawczego

Jako że od początku przygotowań trener Straus będzie miał ograniczone pole manewru z racji na mistrzostwa świata (do 20 lipca do 20 sierpnia), klub postanowił zrezygnować z organizacji letniego obozu przygotowawczego. Tym samym pełne przygotowania odbędą się na terenie Campusu FCB.

W ramach przygotowań do sezonu zaplanowano również póki co 3 sparingi – na ten moment znany jest tylko jeden rywal. 5 sierpnia na nieznanym jeszcze stadionie odbędzie się mecz towarzyski piłkarek Bayernu z wicemistrzyniami Czech, czyli Spartą Pragą.

Co do pierwszego spotkania o stawkę, to 9 lub 10 września odbędzie się bój drugiej rundy Pucharu Niemiec. Póki co Lina Magull i spółka nie poznały jeszcze rywalek, albowiem zostanie on ogłoszony po rozegraniu pierwszej rundy (FCB Frauen zaczyna od II rundy).

Obecny plan przygotowań FCB Frauen:

19 lipca: Początek przygotowań do sezonu 2023/24.
20 lipca – 20 sierpnia: Żeńskie mistrzostwa świata.
23 lipca: Prezentacja drużyny na Allianz Arenie.
5 sierpnia: Sparing ze Spartą Pragą.
23 sierpnia: II mecz towarzyski.
1 września: III mecz towarzyski.
9-10 września: II runda Pucharu Niemiec.
15-17 września: 1. kolejka żeńskiej Bundesligi.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...